Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Nowe pamiątki w Muzeum Historii Szczypiorna
Aktualności
2014-06-20 / Nowe pamiątki w Muzeum Historii Szczypiorna
Od 11 czerwca w Muzeum można podziwiać mundur kombatanta Powstania Wielkopolskiego.
Tego dnia Pan Jerzy Dębny przekazał mundur kombatancki swojego ojca, kombatanta Powstania Wielkopolskiego Ignacego Dębnego. "Jest mi niezmiernie miło, że kolejna osoba zaufała Stowarzyszeniu Szczypiorniak i przekazała swoje pamiątki rodzinne do Muzeum Historii Szczypiorna. Dziękuje Panu Dębnemu za przekazany mundur i mam nadzieje, że następne osoby pójdą w ślad Pana Jerzego i przekażą do Muzeum pamiątki z naszego regionu." - powiedział Tomasz Chajduk prezes Stowarzyszenia Szczypiorniak. Mundur ten nawiązuje do oryginalnego munduru z okresu Powstania Wielkopolskiego. Dodatkowo Muzeum otrzymało kilka pozycji książkowych związanych z Powstaniem Wielkopolskim.

Muzeum Historii Szczypiorna mieści się przy ul. Wrocławskiej 189. Uroczyste otwarcie odbyło się 13 listopada 2013 roku. W zbiorach Muzeum znajduje się m.in. ponad 700 starych zdjęć, replika karabinu maszynowego CKM, stare gazety wojskowe przedwojenne. Muzeum Historii Szczypiorna można odwiedzać w każdą sobotę w godz. 10.00 - 14.00. Zwiedzanie w inne dni jest możliwe po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (tel. 601 170 953).

Foto: Tomasz Chajduk

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki