Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wydarzenia weekendowe 6 -8 czerwca 2014 roku
Aktualności
2014-06-06 / Wydarzenia weekendowe 6 -8 czerwca 2014 roku
W ten weekend w Kaliszu można liczyć na rozmaite atrakcje. Wiele z nich przygotowanych zostało z okazji obchodów Święta Miasta Kalisza.

W piątkowe popołudnie będzie miała miejsce Uroczysta Sesja Rady Miasta, a na Głównym Rynku rozpocznie się trwający trzy dni XXI Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych ''LA STRADA''. W ramach tego festiwalu na kaliskich scenach zagrają również takie zespoły jak: ''KULT'' i ''RAZ, DWA, TRZY''. W Parku Miejskim w dniach 7-8 czerwca odbędzie się IV Festiwal Smaków, w ramach którego można będzie posmakować regionalnych wyrobów, wysłuchać koncertów, a także wziąć udział w IV Targach Aktywności i Wolontariatu. Na spotkanie w parku zapraszają również organizacje pozarządowe.
Nie zabraknie w ten weekend atrakcji sportowych. W niedzielę 8 czerwca odbędą się zawody kolarskie o ''Wielką Nagrodę Kalisza'', na wielu kaliskich boiskach rozegrane zostaną mecze piłki nożnej, koszykówki, wędkarze powalczą o Puchar Prezydenta Miasta, rywalizować będą również golfiści i miłośniczki samochodów. Ciekawie zapowiada się V literacka gra miejska Kaliszanie Piszący ''Kaliniec Utracony''.

Ponadto zapraszamy do skorzystania z oferty akcji ''Wybierz Kalisz na weekend'', a także propozycji kaliskich kin, teatru i galerii.

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki