Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » BRAMA DO LA STRADY II Kontynuacja
Aktualności
2014-05-28 / BRAMA DO LA STRADY II Kontynuacja
Młodzież szkół średnich oraz studenci z Polski wspólnie z młodzieżą z Czech, Węgier oraz Słowacji wezmą udział w projekcie, organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, który obejmuje nieodpłatne warsztaty teatralne, plastyczne i muzyczne.

Warsztaty potrwają od 2 do 5 czerwca. Powstaną cztery grupy warsztatowe, w każdej z nich znajdą się przedstawiciele czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Węgry, Słowacja i Polska), każda prowadzona będzie przez artystów z jednego z krajów partnerskich, każda wykorzysta w swej pracy odmienne środki artystycznego wyrazu wywodzące się z teatru ulicznego. Projekt jest otwartą bramą dla twórczego dialogu łączącą bogactwo dorobku kulturowego każdego z krajów Grupy Wyszehradzkiej z uniwersalnymi wartościami istniejącymi ponad granicami administracyjnymi.

Efekty pracy grup warsztatowych będzie można podziwiać 6 czerwca od godz. 17:30 i 7 czerwca od godz. 16:00.

Na projekt składa się również SCENA WYSZEHRADZKA, na której widzowie 21. Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA 2014 będą mogli obejrzeć spektakle prezentowane przez każdego z partnerów projektu:
TEATR CONTINUO (CZECHY) ''Przy ścianie'', WINGED DRAGONS (WĘGRY) ESZME ''Święty Jerzy i Smok'', THALIA TEATRO (SŁOWACJA) ''Klauny w ZOO - interaktywna komiczna błazenada'', TEATR NIKOLI (POLSKA) ''Stary gołębnik''.

Szczegółowe informacje o spektaklach i partnerach projektu znaleźć można na stronie: http://bramadolastrady.ckis.kalisz.pl/

Projekt dofinansowano ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki