Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wydarzenia weekendowe 23-25 maja 2014
Aktualności
2014-05-23 / Wydarzenia weekendowe 23-25 maja 2014
Wspaniała pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a co za tym idzie organizatorzy proponują podczas weekendu wiele wydarzeń plenerowych, m.in. w ramach ogólnopolskiej akcji ''Polska Biega''.

W piątkowe południe na Głównym Rynku studenci WPA przeprowadzą happening związany z 100 rocznicą zburzenia i spalenia miasta. Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na EKO-Kiermasz. Wieczorem w Filharmonii będzie można wysłuchać pięknych piosenek o miłości w wykonaniu Marzeny Ugornej.

W sobotę w Turnieju Prezydenta zmierzą się młodzi karatecy. Warto zabrać rodzinę i przyjaciół, aby wspólnie pobiegać na Majkowie. Po biegach można będzie odwiedzić jubileuszową V Galerię Bezdomną, zlokalizowaną w Fabryce Fortepianów i Pianin ''Calisia''.

Na niedzielę polecamy m.in. zwiedzanie FFiP ''Calisia'' oraz liczne imprezy sportowe.

Kaliskie Dni Żaków to także ciekawe imprezy dla studentów.

Ponadto polecamy wizyty w Teatrze - bilety na spektakl ''Nikt nie spotyka nikogo'' w promocyjnej cenie.

Zachęcamy do korzystania z atrakcji ''Wybierz Kalisz na Weekend'' (UWAGA! wyjątkowo w tę niedzielę nie będzie kursowała ''Dorożka Kaliska''!), a przy tym zachowania biletów, które umożliwiają realizację bonusów w kaliskich lokalach gastronomicznych oraz w Kaliskim Parku Wodnym: http://www.cit.kalisz.pl/new,961

Z ciekawszych imprez w regionie warto wymienić chociażby odbywający się w Ostrowie Wielkopolskim Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych OFTeN.

Warto wybrać spośród licznych wydarzeń weekendowych w Kaliszu i okolicach coś dla siebie. Zachęcamy zatem do poznania wszystkich zebranych przez nas propozycji, życząc wszystkim udanego weekendu!

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki