Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » IV Festyn Lotniczy ''Lotnisko bliżej Miasta''
Aktualności
2014-05-19 / IV Festyn Lotniczy ''Lotnisko bliżej Miasta''
Czwarty festyn lotniczy w Michałkowie już za nami.


W piątek w Villi Calisia odbyło się spotkanie z Arturem Kielakiem - pilotem, którego pokaz na samolocie XA-41 można było podziwiać podczas Festynu Lotniczego zarówno w sobotę jak w niedzielę.


W sobotę mimo niesprzyjającej pogody pokaz swoich umiejętności pokazali Jurgis Kairys wraz Dromaderem pilotowanym przez Marka Szudlarka, Artur Kielak oraz Frank Versteegh.Niedzielne pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Do Michałkowa przylecieli piloci, którzy nie mogli dotrzeć w sobotę ze względu na warunki atmosferyczne. W niedzielę licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się: Jurgis Kairys z Litwy, Fran Versteegh z Holandii, Artur Kielak, Jacek Osiński, Krzysztof Będkowski, grupa The Flying Bulls oraz wojskowe MI – 24.
Podczas festynu Miasto Kalisz miało swoje stoisko promocyjne. Najczęściej zainteresowani pytali o zabytki najstarszego miasta w Polsce, jak również o zbliżające się Święto Miasta Kalisza oraz IV Kaliski Festiwal Smaków.

 

Jurgis Kairys oraz Artur Kielak we wspólnym pokazie.

Fot. Jolanta Janczyk, CIT
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki