Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Mosty Sztuki – Kalisz 2014
Aktualności
2014-05-18 / Mosty Sztuki – Kalisz 2014
W poniedziałek, 19 maja, rozpocznie się maraton artystycznych działań, prowadzonych przez Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu wraz z wykładowcami z zagranicy w ramach projektu ''Mosty Sztuki Kalisz 2014''.

Projekt zainicjowany przez prof. UAM dr hab. Monikę Kostrzewę, prodziekan ds. działalności naukowej i artystycznej WPA, obejmuje między innymi plener artystyczny – warsztaty, wymianę doświadczeń w różnych dziedzinach sztuki, a także wykonanie muralu na ścianie budynku WPA UAM (przy parkingu). Patronat Honorowy nad projektem objął dr inż. Janusz Pęcherz, Prezydent Miasta Kalisza.

W poniedziałek, 19 maja, o godz. 10.00 w Auli im. Prof. J. Rubińskiego nastąpi uroczyste otwarcie ''Mostów Sztuki'', natomiast o godz. 11.00 rozpoczną się prace nad realizacją muralu, a także warsztaty plastyczne wykładowców z USA, Anglii, Turcji. O godz. 18.30 na Głównym Rynku odbędzie się wernisaż wystawy ''Dwa Światy'', przedstawiającej prace studentów z Pracowni Fotografii. Wystawę będzie można podziwiać w oknach witryn na ul. Śródmiejskiej.

We wtorek w godz. 9.00-18.00 na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym odbywać się będą kolejne warsztaty artystyczne.

W środę rozpocznie się konferencja metodyczna ''Kreatywność w edukacji artystycznej i sztuce. Artysta-Pedagog, Pedagog-Artysta'', realizowana w ramach projektu ''Nowa Jakość praktyk pedagogicznych na WPA UAM'', współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. O godz. 16.00 w budynku Wydziału odbędzie się wernisaż wystawy Hank Foreman ''The White Dream of Kalisz''. O godz. 18.00 na Auli im. prof. Jerzego Rubińskiego będzie można wysłuchać koncertu ''Każdy dzień jest jak piosenka...'' w wykonaniu wykładowców i studentów Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej.

W czwartek oprócz warsztatów artystycznych odbędzie się kolejny wernisaż. O godz. 16.00 w Galerii Uniwersyteckiej przy ul. Nowy Świat 28-30 zaprezentowane zostaną tkaniny artystyczne Diany Harrison.

W piątek w samo południe organizatorzy zapraszają na Happening na Głównym Rynku, który przygotowali studenci II roku Pracowni Multimediów.

logo Kalisz FeniksMosty Sztuki Kalisz 2014 wpisuje się w obchody 100. rocznicy zburzenia miasta i hasło ''Kalisz-Feniks 1914-2014''. Projekt upamiętnić ma tragicznego zburzenia miasta w 1914 roku, ale również zaprezentować potencjał młodych mieszkańców współczesnego Kalisza, ich kreatywności, energii i wielkich możliwości, które - rozwijane na płaszczyźnie współczesnej sztuki - łączą nie tylko pokolenia, ale również narodowości. Z obrazu współczesnego Kalisza artyści wraz z młodzieżą biorącą udział w projekcie czerpać mają inspirację. Efekty ich prac zwieńczy wystawa w październiku 2014 roku.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki