Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wydarzenia weekendowe 16-18 maja 2014
Aktualności
2014-05-16 / Wydarzenia weekendowe 16-18 maja 2014
Weekend pełen wrażeń artystycznych, sportowej rywalizacji, koncertów i wysokich lotów – w Kaliszu i okolicach.

W piątek będzie okazja do spotkania ciekawych ludzi – Artura Kielaka, pilota, wykonującego akrobacje samolotowe, a także Dawida Jóźwiaka, płetwonurka i filmowca. Niezwykły musical ''Skrzypek na dachu'' zakończy Kaliskie Spotkania Teatralne.

W sobotę rozpoczną się emocje sportowe – rywalizacja w piłce siatkowej w ramach Lazur Cup, rozpoczęcie VI Europejskiego Tygodnia Sporu dla Wszystkich, Polska Liga Bilardowa i mecz KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Ciekawą ofertę mają dla zwiedzających kaliskie i okoliczne placówki muzealne w ramach Nocy Muzeów.

Zmagania kajakarzy w ramach Memoriału im. Tadeusza Pasika będzie można obserwować w niedzielę. Swój ostatni występ zaprezentuje w tym dniu kabaret LIMO.

Godne uwagi rajdy rowerowe proponuje podczas weekendu Klub Turystyki Kolarskiej ''Cyklista''. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę zachęcamy do korzystania z atrakcji dostępnych w ramach produktu ''Wybierz Kalisz na Weekend''.

Miłośników podniebnych akrobacji ucieszy z pewnością 4 Festyn Lotniczy ''Lotnisko bliżej miasta'' w Michałkowie, współorganizowany przez Miasto Kalisz.

To tylko niektóre z wydarzeń zaplanowanych na weekend, więc zachęcamy do lektury propozycji.

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki