Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » ''Punkt widzenia'' w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej
Aktualności
2014-05-13 / ''Punkt widzenia'' w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej
15 maja o godz 13.00 w Gmachu Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu odbędzie się otwarcie wystawy ''Punkt widzenia'', na której zaprezentowane zostanie malarstwo oraz obiekty wykonane ze szkła Murano Glass.
Autorką wystawy jest Izabela Rudzka, malarka, kurator wystaw i autorka projektów artystycznych, ur. w 1964 roku w Poznaniu. W latach 1984 – 1989 studiowała malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dwukrotnie otrzymała stypendium artystyczne Ministra Kultury i Sztuki, a w 2012 roku, po obronie przewodu doktorskiego (temat ''Harmonia, przyspieszenie, przewrót – malarski dystans wobec chaosu świata'') rozpoczęła pracę jako adiunkt na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym.
Izabela Rudzka zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tkaniną artystyczną, projektowaniem kostiumów. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. 
Wystawa ''Punkt widzenia'' będzie dostępna do 15 czerwca 2014r.
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki