Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wydarzenia weekendowe 9 – 11 maja 2014r.
Aktualności
2014-05-09 / Wydarzenia weekendowe 9 – 11 maja 2014r.
Zlot zabytkowych samochodów marek Rolls-Royce i Bentley oraz inauguracja 54 Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej to jedne z najważniejszych wydarzeń tego weekendu.
W piątek o godz. 16:15 rozpocznie się przejazd zabytkowych samochodów ulicami Kalisza, po którym samochody będą prezentowane na Głównym Rynku. W Salonie Literackim Arkadiusza Pacholskiego gościł będzie Jan Sowa. Muzyczny wieczór zapowiada się w kaliskich klubach – tam liczne koncerty.

W sobotę rozpocznie się Festiwal Sztuki Aktorskiej, któremu towarzyszyć będą ciekawe wystawy. Swój finał z kolei znajdzie akcja ''Żonkilowe pola nadziei'' przy Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej. W Centrum Kultury i Sztuki Wiesław Myśliwski w rozmowie z Leszkiem Żulińskim. W sobotę odbędzie się Sympozjum Józefologiczne Święty Józef – Opiekun Zbawiciela 25 Lat Adhortacji Jana Pawła II Redemptoris Custos.

Melomanom polecamy Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP, a fanom sportu mecze piłki nożnej.

Ponadto zapraszamy na przejazdy zabytkowym autobusem, wejścia na wieżę ratuszową, przejażdżki bryczką oraz rejsy Łodzią Św. Wojciecha w ramach produktu ''Wybierz Kalisz na Weekend''.

Program weekendowych wydarzeń do pobrania w załączniku. Życzymy miłego weekendu!
Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki