Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Weekend dla miłośników motoryzacji
Aktualności
2014-05-07 / Weekend dla miłośników motoryzacji
Już w najbliższy weekend, 9-11 maja, w Kaliszu odbędzie się V Międzynarodowy Zlot Rolls Royce & Bentley Poznań-Kalisz, na który zaprasza klub Komoda oraz Miasto Kalisz.
Na zlocie oprócz współczesnych okazów, będzie można zobaczyć kilkanaście zabytkowych samochodów wyprodukowanych nawet w 1934 roku.

Pojazdy zawitają do naszego miasta 9 maja. W tym dniu o godz. 16.15 odbędzie się uroczysty przejazd ulicami Kalisza (trasa: ul. Poznańska, Stanczukowskiego, Łódzka, Trasa Bursztynowa, Dworcowa, Górnośląska, Śródmiejska), który zakończy się prezentacją samochodów na Głównym Rynku w godz. 17.00 – 18.30.

Sobota, 10 maja, to święto marek Rolls Royce i Bentley na ulicy Niecałej. Już od godziny 12.30 odbędzie się wystawa i prezentacja samochodów oraz załóg. Wśród licznych atrakcji znajdą się m.in. Piknik w stylu retro, jarmark antyków oraz Konkurs o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Wszystkie pojazdy rywalizować będą w kategorii Najpiękniejsze auto, natomiast wśród publiczności nagrodzona zostanie osoba z najlepszą stylizacją z lat 20 i 30 XX w. Więcej o konkursie na naszej stronie: http://cit.kalisz.pl/new,928 Gorącą atmosferę w trakcie imprezy zapewnią tancerze z Sieraszewski Dance Studio, Uczniowskie Stowarzyszenie Tryton działające przy Szkole Muzycznej w Kaliszu oraz Kwartet Saksofonowy.
 
Zlot zakończy prezentacja samochodów na Głównym Rynku w niedzielne przedpołudnie – w godz. 10 – 11.

Program w formie ulotki można otrzymać w Centrum Informacji Turystycznej.

Serdecznie zapraszamy!
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki