Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz dla turystów
Aktualności
2014-05-04 / Kalisz dla turystów
Pod takim hasłem odbyło się środowe spotkanie w klubie Komoda przy ul. Niecałej. Przybyli goście wysłuchali prelegentów, poznając ciekawą ofertę turystyczną miasta i okolic.
Spotkanie rozpoczął pan Tomasz Dalinkiewicz ze stowarzyszenia Miłośnicy Historii Wojen Kalisz, który zapoznał przybyłych z tematem ''Kaliskiej Linii Maginota''. Na Przedmoście Kalisz składa się 18 żelbetonowych schronów bojowych w zachodniej i południowo-zachodniej części miasta, wybudowanych latem 1939 roku. Goście ''kulturalnej środy'' poznali lokalizację schronów, a także możliwość ich zwiedzania.

Pani Małgorzata Kaźmierczak - dyrektor Galerii im. Jana Tarasina – opowiedziała o tym, co Galeria ma do zaoferowania turystom i mieszkańcom, a także o najbliższych planach instytucji, związanych m.in. z nadchodzącym Dniem Dziecka.

Na spotkanie przybyła również pani Paulina Vogt – Wawrzyniak - kierownik oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu: Zamek w Gołuchowie, która przybliżyła gościom klubu Komoda historię zbiorów muzealnych Zamku w Gołuchowie. Zapraszała ponadto na ciekawą imprezę, która będzie miała miejsce na terenie parku w dniu 17 maja br. Z okazji Nocy Muzeów odbędzie się nocne zwiedzanie z latarkami wraz ze studentami historii sztuki.

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać także pana Piotra Sobolewskiegoprzewodnika PTTK, który zaproponował trasę spaceru, jaki można zaserwować gościom kaliszan, turystom podczas ich wizyty w Kaliszu. W interesujący sposób opowiedział o ciekawostkach – miejscach wyjątkowych w Kaliszu, z którymi warto zapoznać przybywających turystów.

Na tym spotkaniu nie mogło również zabraknąć naszej instytucji. Marta Łazarek z Centrum Informacji Turystycznej zapoznała gości z funkcją Centrum, a także przybliżyła atrakcyjną ofertę dla turystów, a także mieszkańców - produkt ''Wybierz Kalisz na weekend'', nagrodzony w ubiegłym roku certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Goście ''kulturalnej środy'' otrzymali ulotki z programem na sezon 2014.
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki