Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Propozycje weekendowe 11 - 13 kwietnia 2014
Aktualności
2014-04-11 / Propozycje weekendowe 11 - 13 kwietnia 2014
W ostatni weekend przed Wielkanocą proponujemy udział w licznych imprezach, warsztatach, spotkaniach organizowanych w Kaliszu i okolicach.
Do najważniejszych wydarzeń tego weekendu należy zdecydowanie IV Festiwal Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej SHALOM pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza dr inż. Janusza Pęcherza oraz Towarzystwa ''Wielkopolska-Izrael'', którego koncert galowy odbędzie się dziś w hali Arena. Filharmonia Kaliska zaprasza tym razem na koncert ''Calisia Quartet''.

W sobotę, kontynuując weekend z kulturą żydowską, miłośnicy sztuki będą mogli obejrzeć spektakl ''7 Źdźbeł'' na podstawie poezji Awroma Suckewera. W hali BlokoBlisko podziwiać będzie można zmagania juniorów startujących w Pucharze Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Bulderingu ''BlokoBlisko Junior Boulder Cup'' pod patronatem Miasta Kalisza.

W niedzielę swój finał w Kaliszu znajdzie XXIX Ogólnopolski Wyścig Kolarski ''Szlakiem Bursztynowym- Hellena Tour 2014''. Zachęcamy do kibicowania na trasie wyścigu. Emocje sportowe w ten weekend zapewnią mieszkańcom i gościom także zawodnicy MKS PWSZ Szczypiorno Kalisz oraz KP Calisia Kalisz. Mecze już w sobotę.

Warto również wybrać się na imprezy organizowane w regionie, jak np. ''Wielkanoc u Marii Dąbrowskiej'' w Russowie, czy Jarmark Wielkanocny oraz Misterium Męki Pańskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kaliskie muzea, galerie oraz inne instytucje zapraszają na wystawy, warsztaty oraz ciekawe spotkania.

Szczegóły wydarzeń weekendowych w załączniku. Zapraszamy do Kalisza!
Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki