Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wielkanoc u Marii Dąbrowskiej
Aktualności
2014-04-10 / Wielkanoc u Marii Dąbrowskiej
Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie Oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej zaprasza na Wielkanoc u Marii Dąbrowskiej. Czeka nas otwarcie dwóch nowych wystaw, a także opowieść o znanej aktorce Elżbiecie Barszczewskiej.
Impreza rozpocznie się w piątek, 11 kwietnia, o godz. 17.00. W tym dniu otwarta zostanie wystawa czasowa, podsumowująca dziesięć lat słynnego festynu kostiumowego "Niedziele u Niechciców", cieszącego się popularnością wśród mieszkańców Kalisza i okolic, a także turystów. W piątek w Dworku Marii Dąbrowskiej nastąpi również otwarcie wystawy "Kuchnia w świątecznym wystroju". Organizatorzy zapraszają na wykład Igora Strojeckiego, poświęcony Elżbiecie Barszczewskiej z okazji 100-lecia jej urodzin. Krewny aktorki zaprezentuje m.in. fragmenty wywiadów i niepublikowanych pamiętników aktorki zawierających cytaty z "Dzienników" Marii Dąbrowskiej – ciotki E. Barszczewskiej.

Fot. ubiegłoroczna Wielkanoc u Marii Dąbrowskiej (źródło: http://www.muzeum.kalisz.pl)
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki