Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Rowerowe zwiedzanie
Aktualności
2011-07-20 / Rowerowe zwiedzanie
Na kolejną wycieczkę rowerową szlakiem zabytków zaprasza kaliskie koło Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Wyprawa „Cudze chwalicie, swego nie znacie” odbędzie się już w najbliższą sobotę, 23 lipca.

Wyprawa rozpocznie się o godz. 10:00, wyjazd z parkingu przy sklepie Biedronka przy ul. Podmiejskiej. Planowana trasa: Kalisz – Warszówka – Pruszków – Kokanin – Borków Stary – Skarszew – Kalisz.

Na wycieczkę organizatorzy zapraszają  wszystkich chętnych,  spragnionych wiedzy o swoim regionie i posiadających sprawne rowery. Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy są mile widziani, kobiety i mężczyźni - wszyscy zainteresowani wyprawą.

Każdy uczestnik powinien zadbać o prowiant we własnym zakresie. Należy również zapoznać się z regulaminem wycieczki i dostosować się do wszystkich jego zaleceń.

 
Organizator: Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Koło w Kaliszu


Szczegółowy regulamin wycieczki rowerowej:

1. Każda z osób biorących udział w wycieczce jedzie na własną odpowiedzialność, uczestnicy zobowiązują się znać przepisy ruchu drogowego i ich przestrzegać.
2. UWAGA: W wycieczce rowerowej mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, dzieci i młodzież jedynie w towarzystwie rodziców lub opiekunów.
3. Każdy uczestnik powinien posiadać ważny dokument: dowód osobisty, legitymację szkolną bądź kartę rowerową.
4. Każdy uczestnik według swego uznania posiada sprawny rower i sam ponosi ewentualne konsekwencje usterek, mile widziane narzędzia do podstawowej naprawy roweru.
5. Grupę będzie prowadził przewodnik wycieczki rowerowej (nie należy go wyprzedzać), zgodnie z uprzednio ustaloną trasą.
6. Uczestnik wycieczki w każdej chwili może poinformować organizatora o zmęczeniu czy słabym samopoczuciu i zasugerować odpoczynek.


Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki