Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz na targach w Erfurcie
Aktualności
2014-03-11 / Kalisz na targach w Erfurcie
Sześciuset pięćdziesięciu wystawców, jedenaście działów tematycznych, a wśród nich Miasto Kalisz - mowa o Wystawie Turyngii - targach konsumpcyjnych, największych w Turyngii, drugich co do wielkości po targach w Lipsku.
Dwudziesta czwarta edycja targów rozpoczęła się w sobotę 8 marca i potrwa do następnej niedzieli 16 marca. Przez dwa pierwsze dni, w sobotę i niedzielę, na zaproszenie partnerskiego miasta Erfurt w targach uczestniczyło Miasto Kalisz.

- W tym roku obchodzimy 30-lecie współpracy partnerskiej z Erfurtem. To dla nas bardzo dobry partner, po obu stronach jest zrozumienie, że współpraca powinna dotyczyć również spraw gospodarczych. Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa - Erfurt był aktywny już kilka lat temu, podczas międzynarodowej konferencji na temat współpracy miast partnerskich. - zaznacza Iwona Duda, pełniąca obowiązki dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta. - Od tego czasu staramy się wspólnie z Erfurtem organizować różne tego typu inicjatywy. Przykładem tego jest właśnie nasz udział w tych targach konsumpcyjnych, gdzie nie tylko prezentujemy naszą ofertę turystyczną, ale również oferty różnych firm.

Na tym jednak nie koniec - Kalisz otrzymał niedawno też zaproszenie na targi rolnicze "Zielone Dni", które odbywają się w Erfurcie co dwa lata, we wrześniu.

- Zrobimy wszystko, by wspólnie z powiatem kaliskim przygotować kolejną prezentację gospodarczą miasta, być może z udziałem firm z Kalisza i okolic - zdradza Iwona Duda. - Bardzo sobie cenimy te gospodarcze inicjatywy, bo to najtrudniejszy aspekt współpracy między miastami partnerskimi. Nie wszyscy nasi partnerzy dostrzegają konieczność i możliwość takiej współpracy na poziomie urzędów - dodaje.

Kalisz reprezentowały Agata Wierzejska-Holewska z Kancelarii Prezydenta Miasta oraz Katarzyna Ciupek z Centrum Informacji Turystycznej.

- Zainteresowanie stoiskiem naszego miasta było bardzo duże, a zwiedzający, mieszkańcy Erfurtu i Turyngii, z uznaniem wypowiadali się na temat trzydziestu lat współpracy między Kaliszem i Erfurtem - mówi z satysfakcją Agata Wierzejska.

Za BIM

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki