Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Powstała Przystań Piastowska
Aktualności
2013-12-04 / Powstała Przystań Piastowska
''Przystań Piastowska'' - tak został nazwany nowo wybudowany przystanek wodny na Prośnie na wysokości Kaliskiego Grodu Piastowskiego. Przystań będzie służyć wszystkim osobom pływającym łodziami i kajakami.
W nowym sezonie turystycznym na drewnianym podeście staną ławeczki i gazony; stąd będzie można rozpocząć rejs Łodzią Słowiańską Św. Wojciecha „Calisia" w kierunku teatru. Na masztach zawisną chorągwie Ziemi Kaliskiej z czasów Piastów, Szlaku Piastowskiego i Miasta Kalisza. Już teraz zamontowane zostały 4 tablice promujące historię Kalisza.

Dotychczasowy przystanek wodny przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego został wzbogacony o podest, ułatwiajacy bezpieczne zejście do łodzi, podobnie na przystanku wodnym przy Wale Matejki w rejonie Aquaparku zamontowane zostały poręcze, które również będą miały wpływ na bezpieczeństwo osób korzystających z łodzi.

Nowe i zmodernizowane przystanki wodne będą służyły osobom korzystającym z rejsów historyczną Łodzią Św.Wojciecha, które odbywają się od maja do sierpnia każdego roku w ramach akcji ''Kalisz na weekend'' i są połączone ze zwiedzaniem Rezerwatu Archeologicznego ''Kaliski Gród Piastowski'' na Zawodziu.

Oficjalne otwarcie sezonu turystycznego odbędzie się właśnie na Przystani Piastowskiej 27 kwietnia 2014 roku.

Przystanki służyć będą także uczestnikom licznych spływów kajakowych organizowanych m.in. na tym odcinku rzeki Prosny oraz indywidualnym turystom odbywającym rejsy po rzece Prośnie. Z przystanków korzystać także będą zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz służby Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przystanki te ukazujące historię i tradycje rekreacyjno-turystyczne rzeki Prosny, stanowić będą także atrakcję dla licznie odwiedzających nadbrzeża Prosny biegaczy, rowerzystów, rolkarzy, spacerowiczów i innych miłośników czynnego wypoczynku korzystających ze ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż rzeki. Będą też stanowić dodatkową atrakcję na Szlaku Piastowskim w Wielkopolsce.

Inwestycja sfinansowana ze środków budżetowych Województwa Wielkopolskiego i Miasta Kalisza.

Tekst i foto za BIM

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki