Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kolejne Kaliszobranie na Tyńcu
Aktualności
2011-07-12 / Kolejne Kaliszobranie na Tyńcu
W najbliższą sobotę 16 lipca kaliscy przewodnicy PTTK zapraszają na kolejną, XXIV edycję Kaliszobrania. Tym razem impreza realizowana będzie na Tyńcu.

To, póki co, mniej popularna wśród regionalistów dzielnica – zatem prowadzący opowiedzą zapewne o najstarszych śladach osadnictwa w tym rejonie, o nieco młodszych, ale też przecież już wiekowych cegielniach i o innych atrakcjach okolicy. Głównym punktem programu będzie jednak spacer po kolejnej kaliskiej nekropolii – kryjącym wiele interesujących nagrobków cmentarzu tynieckim. Na końcu zaś turyści podejdą do malowniczej acz czasami kapryśnej Swędrni by na Obszarze Chronionego Krajobrazu delektować się pięknem podmiejskiej przyrody.

W czasie imprezy będą prowadzone też wstępne zapisy do pierwszej w historii Kaliszobrania - a postulowanej przez uczestników – sierpniowej imprezy wyjazdowej. W ramach 5 zł wpisowego autokary zawiozą wszystkich chętnych do Russowa, Kokanina i Niedźwiad.   

XXIV Kaliszobranie rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 15:00, przy głównej bramie cmentarza. Dojazd liniami 1, 1A, S1 i S2 Kaliskich Linii Autobusowych.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki