Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » "Kalisia Nowa" już w sprzedaży
Aktualności
2013-11-08 / "Kalisia Nowa" już w sprzedaży
Najnowsze wydanie "Kalisii Nowej" już w sprzedaży! A w nim historia kaliskiego festiwalu jazzowego na serio i w anegdocie oraz wiele innych artykułów o życiu społeczno-kulturalnym miasta.

-Graj jazz, jak chcesz - tak można zinterpretować słowa wybitnego kaliszanina Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Muzyk, kompozytor, popularyzator muzyki jazzowej specjalnie dla "Kalisii" wspomina narodziny polskiej muzyki jazzowej i początki swojej nią fascynacji, muzyczne spotkania i przygody, w tym także te przeżywane nad Prosną. Mówimy o jazzie w przededniu  40. edycji kaliskiego festiwalu. Prezentujemy piękne zdjęcia Artura Bonusiaka, który dokumentuje Festiwal niemal od jego zarania. Piszemy o pożytkach z czytania Fredry i święcie ulicy Niecałej. Prezentujemy sylwetki artystów wyróżnionych Nagrodą Prezydenta Miasta oraz obrazki z podróży kaliskich obieżyświatów. Najnowsza "Kalisia" jest do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej przy ul.Zamkowej.

Polecamy!

tekst:Karina Zachara

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki