Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz na Tour Salonie
Aktualności
2013-10-18 / Kalisz na Tour Salonie
Już po raz kolejny Kalisz gości na największych w Polsce targach turystycznych,ciesząc się dużym zainteresowaniem odwiedzających
Targi Tour Salon to możliwość zapoznania się z ofertami biur podróży, przewoźników, ubezpieczycieli i wszelkich innych przedstawicieli branż związanych z turystyką. Przede wszystkim to jednak szansa bliższego poznania atrakcji turystycznych, jakie czekają na nas w różnych zakątkach świata.
Także Miasto Kalisz prezentuje swoje atrakcje turystyczne,jakie czekają na każdego chętnego,odwiedzającego miasto.Do najważniejszych należą: zabytkowe kościoły,Wieża Ratuszowa,"Kaliski Gród Piastów" na Zawodziu,Park Miejski,a także Starówka.Miasto promowane jest także poprzez 100-lecie spalenia z roku 1914,który to wielki jubileusz obchodzony będzie w przyszłym roku.Z tego tytułu na stoisku Kalisza pojawiły się charakterystyczne dla tamtych czasów eksponaty: pruska budka strażnicza oraz słup graniczny.Wykonane i zaprezentowane zostały przez Kalisko-Ostrowską Grupę Rekonstrukcyjno-Historyczną.
Nie mogło także zabraknąć folderów promujących atrakcje Kalisza,a przede wszystkim smakowitych andrutów kaliskich,które dzięki Chronionemu Oznaczeniu Geograficznemu znane są w wielu miejscach Polski i Europy,rozsławiając miasto smakiem.
W piątek nasze miasto promowane było przez szczudlarzy, którzy zapraszali do młodego duchem najstarszego miasta w Polsce.

Galeria zdjęć
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki