Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kaliskie wydawnictwo w pierwszej dziesiątce „KSIĄŻKA HISTORYCZNA ROKU”
Aktualności
2013-10-09 / Kaliskie wydawnictwo w pierwszej dziesiątce „KSIĄŻKA HISTORYCZNA ROKU”
Książka wydana przez Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk pt. „Pogarda dla zawodu, litość dla człowieka” autorstwa dra Piotra Gołdyna znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych książek historycznych (naukowych) w tym roku.
Książka wydana przez Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk pt. „Pogarda dla zawodu, litość dla człowieka" autorstwa dra Piotra Gołdyna znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych książek historycznych (naukowych) w tym roku. Konkurs nadal trwa i to, które miejsce zdobędzie ostatecznie zależy od państwa. Można głosować raz dziennie do końca października na stronie www.ksiazkahistorycznaroku.pl

Jest to VI edycja konkursu „Książka Historyczna Roku", w której wybrano 20 książek; spośród nich wyłoni się zwycięzców w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa dziejom Polski i Polaków w XX wieku" oraz „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku". Kaliska publikacja zakwalifikowała się obecnie do III etapu i od głosowania zależy, jakie miejsce wytypują jej czytelnicy. Sam fakt przejścia przez eliminacje i wybór przez jurorów do pierwszej dziesiątki, cieszy kaliskie towarzystwo, które składa serdeczne gratulacje autorowi.

„Pogarda dla zawodu, litość dla człowieka: społeczno-edukacyjne formy działalności wobec kobiet zagrożonych prostytucją w Polsce (1918-1939)" to sto sześćdziesiąte wydawnictwo Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Twórca publikacji dr Piotr Gołdyn po 9 latach pracy badawczej, jako pierwszy w historiografii oświatowo-pedagogicznej opublikował pracę, której celem jest analiza i opis inicjatyw podejmowanych w okresie 1918-1939 r. w zakresie profilaktyki, edukacji i resocjalizacji dziewcząt i kobiet zagrożonych prostytucją, chorobami wenerycznymi i handlem „żywym towarem". Nowatorstwo tematu i pochlebne recenzje naukowe, dokonane przez prof. dr hab. Irenę Pospiszyl z Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach i prof. dra hab. Grzegorza Michalskiego z Uniwersytetu Łódzkiego, świadczą o jakości książki. Redaktorem technicznym wydania jest prof. dr hab. Krzysztof Walczak.

Autor wyróżnionej książki Piotr Gołdyn jest doktorem nauk humanistycznych, historykiem i regionalistą. Pochodzi z Konina, studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, a doktorat obronił na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest członkiem zarządu Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i członkiem Towarzystwa Historii Edukacji. W swym dorobku naukowym może poszczycić się autorstwem i redakcją kilkunastu książek, w tym pracy wydanej ostatnio w serii „Kaliszanie" pt. „Sławomir Czerwiński (1885-1931). Minister oświaty, przyjaciel Kalisza"; napisał także około dwustu artykułów naukowych, popularnonaukowych i popularnych.

 

Tekst Ewa Obała

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki