Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Międzynarodowo o Szlaku Bursztynowym
Aktualności
2013-09-10 / Międzynarodowo o Szlaku Bursztynowym
W dniach 12-13 września odbędzie się konferencja "W sąsiedztwie Bursztynowego Szlaku"

Zamierzeniem organizatorów jest pokazanie historycznej roli i znaczenia szlaku bursztynowego jako najważniejszego szlaku komunikacyjno - handlowego Europy środkowej, który funkcjonował w starożytności i w średniowieczu. Wprwadzie owa problematyka była już kilkakrotnie analizowana z punktu widzenia dobranych w wybiórczy sposób kryteriów, ale nigdy w tak szerokiej perspektywie jak ta planowana na kaliską konferencję.

W pierwszym dniu obrad prof. dr hab. Andrzej Buko podczas promocji wydawnictwa ”Kalisz na przestrzeni wieków” zaprezentuje najnowszą kronikę badań nad dziejami najstarszego z polskich miast oraz wygłosi referat „Najstarsze patrymonium dynastii Piastów”.

Organizatorami konferencji są: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu, Miasto Kalisz, Uniwersytet Łódzki- Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii nauk w Warszawie, Polskie  Towarzystwo Historyczne –Oddział Kalisz.  Obrady odbędą się 12 września w Sali Recepcyjnej Ratusza w godz. 10.00 - 18.00 oraz 13 września w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w godz. 10.00 do 14.00.  W konferencji wezmą udział kaliscy muzealnicy i przedstawiciele tutejszego Stanowiska Archeologicznego IAE PAN, przedstawiciele wiodących ośrodków naukowych w kraju i wybitni badacze z zagranicy, m.in. ze Słowacji i Rumunii.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki