Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry
Aktualności
2013-09-03 / Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry
Wzorem ubiegłego roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski zaprasza do włączenia się w akcję Narodowego Czytania.

Wzorem ubiegłego roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski zaprasza do włączenia się w akcję Narodowego Czytania. Bohaterem tegorocznej edycji jest wybitny komediopisarz, bajkopisarz, poeta i autor pamiętników, Aleksander Fredro. Organizację tej niezwykle ważnej dla kultury narodowej imprezy powierzono w naszym grodzie, już po raz drugi, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.
Publiczne czytanie dzieł wielkiego pisarza, które odbędzie się 7 września (sobota) w sali recepcyjnej Ratusza, nastąpi w trzech odsłonach: od godziny 11.00 do 14.00 blok „Fredro dla dzieci", podczas którego pod okiem studentów kaliskiego UAM najmłodsi odbiorcy będą mogli uczestniczyć w literackiej zabawie tekstami mistrza, polegającej na ich odgrywaniu, rysowaniu, odgadywaniu, oczywiście z nagrodami; od godziny 15.00 organizatorzy zapraszają na wspólne czytanie najciekawszych fragmentów pamiętników pod hasłem „Fredro z Kaliszem w tle", a moderatorem tej części imprezy będzie prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz; ostatni akt Fredrowskiej lektury będzie miał nieco swawolniejszy charakter - o godzinie 22.00 aktor Michał Wierzbicki rozpocznie przeznaczoną tylko dla pełnoletnich słuchaczy część zatytułowaną „Fredro dla dorosłych".
Całej imprezie towarzyszyć będzie wystawa przygotowana w holu ratusza „Aleksander hrabia Fredro w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu".

 

Za K. Łuszczykiewicz

Zachęcamy gorąco do udziału we wszystkich odsłonach przedsięwzięcia Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro w Kaliszu.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki