Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Pracowite lato Centrum Informacji Turystycznej
Aktualności
2013-08-20 / Pracowite lato Centrum Informacji Turystycznej
Przez całe wakacje Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu promuje Miasto Kalisz na ważnych imprezach turystycznych w kraju

W dniach 10-11 sierpnia br. Miasto Kalisz promowało się podczas Europejskiego Święta Bursztynu 2013 w Wieluniu. Impreza zorganizowana po raz siódmy cieszy się bardzo dużym powodzeniem, ściągając wielu turystów z kraju i zagranicy.

Kalisz- położony na starożytnym Szlaku Bursztynowym, szczycący się najstarszą w kraju metryką pisaną, może pochwalić się wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Jak zwykle, bardzo dużym powodzeniem cieszyły się kaliskie wydawnictwa promocyjne, jak np: „Kalisz- warto zobaczyć", „Kalisz piastowski" czy promocja atrakcji pod wspólną nazwą „Wybierz Kalisz na weekend".

Niezaprzeczalnym atutem była jednak możliwość degustacji lokalnego specjału kulinarnego, jakim są andruty kaliskie. Na stoisko promocyjne Miasta Kalisza dodatkowo przyciągały różnorodne gadżety, które zawsze są miłą pamiątką dla odwiedzających.

Należy również dodać, iż wśród wielu prezentacji, jedną z największych atrakcji był pokaz rydwanów, wykonanych przez kaliskich rzemieślników, z panem Mieczysławem Machowiczem na czele.

 

W dniu 18 sierpnia br. odbyła się także promocja Miasta Kalisza podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu. Tegoroczna edycja cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem mieszkańców Poznania, Wielkopolski a także turystów z Polski i ze świata.

Wśród wystawców kulinarnych i producentów wysokiej jakości polskich przysmaków nie mogło zabraknąć stoiska promocyjnego Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej i Miasta Kalisza z „eksportowymi" przysmakami, jakimi są andruty kaliskie. Odwiedzający byli zachwyceni smakiem kaliskich specjałów. Wielu twierdziło, że smak andrutów jest im znany, wielu jednak skosztowało po raz pierwszy, zachwycając się smakiem.

Ponadto duże zainteresowanie wzbudziły foldery promocyjne Miasta Kalisza i Wielkopolski. Tradycyjnie młodsi zwiedzający otrzymywali „Kaliskie Malowanki i Rymowanki" wraz z zestawami kredek. Wszyscy chętni brali udział w konkursach wiedzy o Kaliszu i regionie, wygrywając ciekawe nagrody, przekazane przez Biuro Promocji Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Zważywszy na bardzo dużą ilość zwiedzających i zainteresowanie, można stwierdzić, że Kalisz promował się godnie.

 

Fot.: CIT, WOT, UM Wieluń, A. Machowicz

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki