Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » „Niedziela u Niechciców”
Aktualności
2013-07-31 / „Niedziela u Niechciców”
4 sierpnia 2013 roku zapraszamy na ostatnią odsłonę tegorocznych festynów kostiumowych „Niedziela u Niechciców
Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie - Oddział Literacki Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Kaliskiej oraz Stowarzyszenie "LGD7-Kraina Nocy i Dni" zapraszają na festyn kostiumowy „Niedziela u Niechciców", który odbędzie się 4 sierpnia 2013 roku w godz. 14.00 - 18.00. Impreza organizowana jest pod Patronatem Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Myślą przewodnią tegorocznych spotkań są "POWIEŚCIOWE MIŁOŚCI I FASCYNACJE". Podczas trzeciej edycji Eliza Smolińska i Hubert Pałęcki, opowiedzą o miłości jaka łączyła Marię i Bronisława Gałczyńskich.

Ponadto wystapią: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stawiszyna, Zespół Ludowy "Kalina" z Blizanowa, Kapela "Sami Swoi" z Opatówka; stoiska: monidło z wizerunkiem Barbary i Bogumiła, Bazar Szkolny Michaliny Ostrzeńskiej, skład kapeluszy letnich, cukiernia parkowa, andruty i wata cukrowa, chleb i smalec "od Żarneckiej", miody staropolskie, hafty, koronki i inne rękodzieło.

18.30 Zajazd "Noce i dnie" w Russowie zaprasza wszystkich zainteresowanych tradycyjnymi formami zabawy na "WIECZOREK TAŃCUJĄCY".


Fot. www.muzeum.kalisz.pl


Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki