Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz widziany oczami Jerzego Kryszaka w telewizji
Aktualności
2013-07-29 / Kalisz widziany oczami Jerzego Kryszaka w telewizji
W najbliższą sobotę Telewizja Polska wyemituje program o naszym mieście. Przewodnikiem po Kaliszu będzie znany aktor i satyryk Jerzy Kryszak. Program "Szlakiem gwiazd" można zobaczyć w programie pierwszym, o godz. 10.30.
To już 17 odcinek cyklu wyprodukowanego przez Telewizję Polską. Autorzy programu razem z gwiazdami - aktorami, piosenkarzami, gwiazdami kabaretu, wybitnymi sportowcami - jadą do ich rodzinnych miejscowości. Miast i miasteczek, w których artyści stawiali swoje pierwsze kroki do kariery. Na nowo odkrywają z nimi uroki małych ojczyzn. Pokazują, jak zmieniły i rozwinęły się na przestrzeni minionych lat między innymi dzięki pomocy z Funduszy Europejskich.

Projekt realizowany jest w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.
O swoich rodzinnych stronach opowiadali już, m. in. Beata Pawlikowska, Anna Wyszkoni, Irena Santor, Krzysztof Daukszewicz, Daniel Olbrychski, Robert Korzeniowski, Anna Cieślak czy Dorota Rabczewska.

W odcinku, który pokazany zostanie w sobotę, o "swoim Kaliszu" - dzieciństwie nad Prosną, ulubionych zakątkach i najchętniej odwiedzanych miejscach dawniej i dziś - opowie Jerzy Kryszak.

 

Za BIM

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki