Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Pierwsza aplikacja mobilna o Szlaku Piastowskim gotowa !
Aktualności
2013-07-17 / Pierwsza aplikacja mobilna o Szlaku Piastowskim gotowa !
Szlak Piastowski, najstarsza tego typu trasa w kraju, położona w samym sercu Wielkopolski, zyskała aplikację mobilną

 

W dobie wszechobecnego Internetu, telefonii komórkowej i inteligentnych urządzeń, z końcem zeszłego roku Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski" postanowiła przygotować pierwszą kompleksową aplikację na smartfony poświęconą Szlakowi Piastowskiemu. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego a prace nad nim trwały ponad pół roku.

Szlak Piastowski Mobile to pierwsza kompleksowa aplikacja turystyczna dotycząca jednego z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych szlaków turystycznych w Polsce. Aplikacja jest darmowa i zawiera najważniejsze informacje o atrakcjach turystycznych Szlaku Piastowskiego, bazie noclegowej, muzeach także wydarzeniach dziejących się na Szlaku. Oprócz tego dzięki aplikacji możemy poznać ciekawe miejsca nie znajdujące się stricte w obrębie Szlaku Piastowskiego, takie jak np. ciekawe muzea czy wszelkiego rodzaju szlaki turystyczne regionu. Każde z miejsc o którym można dowiedzieć się z aplikacji posiada także pełne dane teleadresowe co pozwala bezpośrednio skontaktować się z danym obiektem lub odwiedzić jego stronę www.

Aplikacja posiada także funkcję wytyczania trasy do miejsc przy użyciu geolokalizacji. Dodatkowymi atutami jest czytnik kodów QR oraz funkcja Augmentem Reality - czyli tzw. rzeczywistość rozszerzona - pozwala ona w czasie rzeczywistym za pomocą obrazu z kamery nakierować użytkownika na ciekawe miejsca w jego otoczeniu. Aplikacja dostępna jest w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jest w pełni modyfikowalna i cały czas rozwijana oraz rozbudowywana tak by każdy kto zechce odwiedzić nasz region miał w jednym miejscu najważniejsze informacje o interesujących go miejscach.

W tej chwili aplikacja działa na platformach Android oraz IOS w późniejszym czasie będzie również dostępna na platformę Windows Mobile. Zachęcamy do pobierania i testowania aplikacji - można ją pobrać z strony www.szlakpiastowski.com.pl

Aplikację znaleźć można także w internetowych sklepach z aplikacjami dostępnymi bezpośrednio z urządzeń przenośnych. 

Tekst i fot za www.szlakpiastowski.com.pl


Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki