Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » „Lato z radiem” gościło w Kaliszu
Aktualności
2013-07-15 / „Lato z radiem” gościło w Kaliszu
„Lato z radiem” - audycja radiowej Jedynki już od niedzielnego poranka gościła w Kaliszu.

Przed południem w plenerowym studio sprzed kaliskiego ratusza, gościli m.in. przewodnicy, przedstawiciele lokalnych mediów oraz samorządu. Słuchacze „Lata z Radiem" mogli usłyszeć różne informacje o Kaliszu i tym historycznym i tym współczesnym. Na antenie wypowiadali się m.in. prezydent Janusz Pęcherz, archeolog Leszek Ziąbka i przewodnik Piotr Sobolewski.


Radiowców z Jedynki zachwycił także nasz produkt regionalny jakim są andruty kaliskie.
O godz. 16.00 „Polką Dziadek" rozpoczęła się impreza na Polach Marsowych. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji dla całych rodzin,wystąpił Robi Show z piosenkami opartymi na tekstach Jana Brzechwy. Były konkursy z nagrodami, zabawy w budowanie mostów, pociąg, hula-hop, puzzle XXL, a wszystko w towarzystwie klauna Richardo. Imprezę prowadzili Roman Czejarek oraz Bogdan Sawicki.
Obok wielu stoisk sponsorów imprezy nie zabrakło też stoiska Miasta Kalisza, gdzie można było odpowiadając na pytanie dotyczące Kalisza wygrać gadżety promocyjne Miasta.


Oprócz kaliszan, koncert „Lata z radiem" przyciągnął mieszkańców bliższych i dalszych okolic, łącznie na imprezie bawiło się około 25 tysięcy osób.
Około godziny 20.00 wystąpił zespół Myslovitz, a po kolejnej serii konkursów i krótkim przemówieniu Prezydenta Miasta Kalisza wystąpiła gwiazda wieczoru - Lady Pank.
Na zakończenie wieczoru niebo nad Kaliszem rozświetlił pokaz sztucznych ogni.

Tekst. CIT

Fot. A. Wierzejska - Holewska, K. Zachara, J. Seydak

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki