Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Weekend Celtycko-Irlandzki
Aktualności
2013-07-08 / Weekend Celtycko-Irlandzki
Impreza „U Celtów” odbędzie się 13 i 14 lipca w Kaliskim Grodzie Piastów na Zawodziu
W tym roku odbędzie się już szósta edycja spotkania ze starożytną kulturą jednego z ludów zamieszkujących na przełomie er środkowy bieg Prosny, w tym głównie celtyckiego plemienia Bojów.

W tym roku dla zwiedzających organizatorzy przygotowali pokazy walk wojowników celtyckich, połączone z inscenizacjami scenek rodzajowych dotyczących niebezpiecznego zajęcia, jakim było i jest wojowanie. Każdy chętny będzie mógł przymierzyć wiernie odtworzone stroje z epoki czy wziąć udział w licznych konkursach takich jak: rzut palem, kamieniem czy oszczepem. Zorganizowana będzie także zabawa w mini wykopaliska w trakcie, których młodzi odkrywcy dowiadywać się będą jak odnajdywać ukryte skarby, za które otrzymają nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Kaliszu. Odważni będą mogli również skorzystać z propozycji malowania twarzy w celtyckie wzory. Podczas Weekendu nie zabrakło atrakcji muzycznych. Dla zgromadzonej publiczności zagra zespół muzyki celtyckiej Duan, z nowym specjalnie przygotowanym na kaliskie spotkanie repertuarze. W przerwach między koncertami prowadzone będą warsztaty tańca irlandzkiego. Dla wszystkich uczestników Weekendu Celtycko - Irlandzkiego przygotowane będą specjalne certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu z Celtami.

Kaliski Gród Piastów na Zawodziu
ul. Bolesława Pobożnego 87-105
13.07.2013 w godz. 14.00 do 20.00
14.07.2013 w godz. 14.00 do 18.00

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki