Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Niedziela u Niechciców
Aktualności
2013-07-01 / Niedziela u Niechciców
Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie – Oddział Literacki Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Kaliskiej oraz Stowarzyszenie „LGD7-Kraina Nocy i Dni” zapraszają 7 lipca 2013 roku w godz. 14.00 – 18.00.
Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie - Oddział Literacki Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Kaliskiej oraz Stowarzyszenie „LGD7-Kraina Nocy i Dni" zapraszają na festyn kostiumowy „NIEDZIELA u NIECHCICÓW", który odbędzie się 7 lipca 2013 roku w godz. 14.00 - 18.00. Impreza organizowana jest pod Patronatem Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Myślą przewodnią tegorocznych spotkań są „POWIEŚCIOWE MIŁOŚCI I FASCYNACJE". Podczas drugiej edycji Eliza Smolińska i Hubert Pałęcki , opierając się o tekst powieści Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie", przypomną jeden z romansów, w który uwikłani zostali czołowy bohater Bogumił Niechcic i jedna ze służących Felicja. W części literackiej ze swoim programem autorskim wystąpi również Marianna Kocemba.

Ponadto w programie: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stawiszyna, Zespół Ludowy „Przyranianki", Kapela z Opatówka, Zespół Taneczny „Uśmiech" działający przy Zespole Szkół w Liściu Wielkim; stoiska: monidło z wizerunkiem Barbary i Bogumiła, Bazar Szkolny Michaliny Ostrzeńskiej, skład kapeluszy letnich, cukiernia parkowa, andruty i wata cukrowa, chleb i smalec „od Żarneckiej", miody staropolskie, hafty, koronki i inne rękodzieło, konkursy, przejażdżki konne.

Podczas zwiedzania dworku można będzie „uczestniczyć" w degustacji tradycyjnych ciasteczek przygotowanych dla gości przez kucharkę z Serbinowa.

18.30 Zajazd „Noce i dnie" w Russowie zaprasza wszystkich zainteresowanych tradycyjnymi formami zabawy na „WIECZOREK TAŃCUJĄCY".

 

Tekst. Kustosz Grażyna Przybylska

Fot. www.muzeum.kalisz.pl


Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki