Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » III Kaliski Festiwal Smaków już za nami
Aktualności
2013-06-10 / III Kaliski Festiwal Smaków już za nami
W miniony weekend Festiwal przyciągnął do Parku Miejskiego kilkadziesiąt tysięcy osób.
Strawa dla ciała i ducha; dla małych i dużych; dla kaliszan i ich gości; przysmaki z kilku krajów; pokazy artystyczne. Słowem: III Kaliski Festiwal Smaków. W miniony weekend Festiwal przyciągnął do Parku Miejskiego kilkadziesiąt tysięcy osób. Nikt nie wyszedł zawiedziony: były degustacje potraw i napitków z kraju i ze świata; pokazy kulinarne, rękodzieło, popisy wokane i sportowe.

Swoje regiony promowali przedstawiciele z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych z Kaliszem w ramach projektu Europa dla Obywateli: Ptuj (Słowenia), Erfurt (Niemcy), Martin (Słowacja), Heerhugowaard (Holandia), La Louviere (Belgia) oraz Preston (Wielka Brytania).

Odwiedzający Festiwal tłumnie oblegali bilisko sto stoisk gastronomicznych. Korzystali z oferty miasteczka dla rodzin, miasteczka literackiego i dla kobiet. Podziawiali popisy odbywające się na kilku scenach.

Kaliski Festiwal Smaków został zrealizowany przez Kancelarię Prezydenta Miasta Kalisza w ramach projektu „Europa dla obywateli".

Za BIM


Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki