Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » II Międzynarodowe Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza za nami
Aktualności
2013-06-03 / II Międzynarodowe Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza za nami
W miniony weekend na zalewie pokrzywnickim odbyły się II Międzynarodowe Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza zaliczane do Pucharu Jezior Wielkopolskich, rozgrywanych na jeziorze w Kiekrzu k. Poznania i jeziorze Szałe k. Kalisza.

Podczas zawodów rywalizowało ze sobą 80 zawodników z Polski i Norwegii. Zawodnicy rywalizowali niemalże we wszystkich klasach windsurfingowych, poczynając od klasy UKS – najmłodsi adepci żeglarstwa, poprzez klasę przygotowawczą BIC Techno, klasę olimpijską RS.X oraz Raceboard i Open. Gościem specjalnym regat był Przemysław Miarczyński, popularny „Pont”, brązowy medalista IO w Londynie, multimedalista Mistrzostw Świata i Europy.

Nasze miasto reprezentowało 9 zawodników, troje juniorów stanęło na podium a Patrycja Skórzewska na najwyższym jego stopniu. Patrycja triumfowała  podczas kaliskich regat w klasie BIC Techno 7,8 dziewcząt oraz w klasyfikacji generalnej Pucharu Jezior Wielkopolskich. Jakub Gulczyński był drugi w klasie BIC Techno 7,8 chłopców a jego młodszy brat Karol staną na najniższym stopniu podium w klasie BIC Techno 6,8. Świetną dyspozycję pokazali również inni zawodnicy kaliskiego Szturwału i tylko o wielkim pechu mogą powiedzieć Aleksandra Walkowiak – BIC Techno 7,8 dziewcząt i Michał Jackowski – BIC Techno 5,8 chłopców, którzy ostatecznie uplasowali się na 4 pozycjach. W reprezentacji naszego miasta znaleźli się również: Tomasz Bażant – BIC Techno 7,8 chłopcy i Jan Rudowicz – klasa UKS, którzy odpowiednio zajęli 11 i 10 miejsce. W rywalizacji Seniorów w klasie Raceboard Michał Srzednicki uplasował się na 9 miejscu a Przemysław Skórzewski w klasie Open zajął 2 miejsce. Godny podkreślenia jest fakt iż Michał Srzednicki jest najstarszym zawodnikiem w Polsce biorącym udział w rywalizacji regatowej. Pan Michał w tym roku obchodzi 73 urodziny!!!. Życzymy mu wiele zdrowia i determinacji w dalszym uprawianiu tej pięknej dyscypliny sportu.

Kaliszanie udowodnili, że są w ścisłej czołówce krajowej i z wielkimi nadziejami możemy spoglądać w przyszłość. Regaty stały na bardzo wysokim poziomie sportowym gdyż w rywalizacji brały udział wszystkie kluby windsurfingowe z Polski. A wśród nich takie żeglarskie potęgi jak: SKŻ Sopot, GKŻ Gdańsk, Baza Mrągowo – Szkoła Mistrzostwa Sportowego, DKŻ Dobrzyń, AZS Poznań czy YKP Warszawa. Nasze miasto odwiedził również 5 osobowy team windsurfingowy z Norwegi.

Imprezą towarzyszącą rywalizacji sportowej były II Mistrzostwa Kalisza w Pływaniu na Byle Czem. Na starcie stanęło 8 zespołów. Ostatecznie zwycięstwo w tej konkurencji odniosła dwuosobowa drużyna TYTANIX-a inkasując czek w wysokości 1000 PLN.

tekst: Piotr Gulczyński