Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Ruszył sezon turystyczny 2013 pod nazwą KALISZ NA WEEKEND
Aktualności
2013-04-27 / Ruszył sezon turystyczny 2013 pod nazwą KALISZ NA WEEKEND
W samo południe pod kaliskim teatrem im.W. Bogusławskiego zainaugurowano sezon turystyczny 2013, który w tym roku nosi nazwę

Dla Kaliszan i turystów przygotowaliśmy bogatą ofertę zwiedzania najstarszego miasta w Polsce. Oferta ta, to zwiedzanie miasta na cztery różne sposoby - kurs zabytkowym autobusem H100B zwanym „ogórkiem", rejs Łodzią Słowiańską św. Wojciecha „Calisia", przejażdżka zabytkową dorożką „Victoria" oraz zwiedzanie wieży ratuszowej.

Atrakcje te dodatkowo wpisane są w ofertę Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej pod nazwą „Skocz na weekend" jako produkt turystyczny. Oferta przygotowana jest dla rodzin z dziećmi, dla mieszkańców Kalisza, turystów, tych którzy interesują się historią, są nastawieni na zwiedzanie i poznanie nowego miasta."

Ponadto zapraszamy do Kaliskiego Grodu Piastów, gdzie przez całe wakacje będzie można skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej.

Sezon turystyczny w Kaliszu potrwa do końca sierpnia.

Plan wycieczek, kursów i rejsów można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz w załączniku do ściągnięcia poniżej.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z przygotowanych atrakcji!

 

zdj. M.Radomska

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki