Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » III Kaliski Festiwal Smaków zbliża się wielkimi krokami!
Aktualności
2013-05-01 / III Kaliski Festiwal Smaków zbliża się wielkimi krokami!
Kaliski Festiwal Smaków to impreza, która zyskała pozytywne opinie kaliszan i gości przybywających na Święto Miasta Kalisza i wpisała się w coroczne obchody święta miasta.

uwaga! termin składania zgłoszeń na festiwal minął 25.05.2013. Nie przyjmujemy już żadnych zgłoszeń.

 

Tegoroczna edycja odbędzie się 8 i 9 czerwca 2013 r. w godzinach 10.00 - 18.00 - łącząc smak potraw regionalnych, smak artystyczny oraz muzyczny. Park Miejski zamieni się w miejsce spotkań, rozmów przyjaciół i znajomych, degustacji wspaniałości kulinarnych jak i wspaniałych dźwięków muzycznych. Organizatorem festiwalu jest Miasto Kalisz - Biuro ds. Promocji i Współpracy Międzynarodowej.

 Impreza ta ma za zadanie prezentować i promować kulinarne bogactwo oraz kulturę stołu, a także rękodzieło i inne formy tradycyjnej aktywności kulturalnej Kalisza, Wielkopolski ze szczególnym uwzględnieniem regionu Południowej Wielkopolski. Do udziału w Festiwalu są także zapraszani goście z innych regionów naszego kraju, a nawet świata. W tegorocznej edycji festiwalu udział wezmą przedstawiciele z naszych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych w ramach projektu Europa dla Obywateli, którego beneficjentem jest Miasto Kalisz wraz z miastami: Ptuj (Słowenia), Erfurt (Niemcy), Martin (Słowacja), Heerhugowaard (Holandia), La Louviere (Belgia) oraz Preston (Wielka Brytania). Podczas festiwalu swoje miejsce znajdzie także prezentacja kuchni i kultury japońskiej, tureckiej, bułgarskiej, ukraińskiej oraz litewskiej. Festiwal ma charakter festynu plenerowego, w czasie którego twórcy i producenci prezentują, poddają degustacji, a także sprzedają swoje wyroby. Imprezie towarzyszy szereg występów artystycznych i koncertów, a całość sprzyja wypoczynkowi, rozrywce i promocji kultury miasta i regionu.

Adresatami są mieszkańcy Kalisza, turyści i goście przebywający podczas obchodów święta miasta. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja zgromadzi taką samą liczbę kaliszan i turystów jak poprzednie (około 30 000). W ramach festiwalu przewidziany będzie także Zakątek Literacki, czyli kaliskie książki w parkowej zieleni. W Festiwalu mogą wziąć udział: producenci wyrobów spożywczych o zasięgu lokalnym, restauratorzy, masarnie i producenci artykułów spożywczych spoza regionu, pszczelarze, wytwórcy regionalni i artyści ludowi, winiarze, wytwórcy nalewek, gospodarstwa agroturystyczne, stowarzyszenia i inne organizacje, osoby fizyczne i inni. Zapraszamy wszystkich wystawców do zapoznania się z załączonym regulaminem .  

Więcej informacji można będzie znaleźć na stronach www.kalisz.pl oraz www.cit.kalisz.pl, jak również w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Zamkowa, 62-800 Kalisz it@um.kalisz.pl

w sprawie festiwalu prosimy kontaktować się na numer: 535 160 757

 Fot. BIM

 

 

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki