Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Miasto Kalisz promowało się we Wrocławiu
Aktualności
2013-04-08 / Miasto Kalisz promowało się we Wrocławiu
Wielkopolska Organizacja Turystyczna oraz Miasto Kalisz po raz piąty uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu, które odbyły się w dniach 5-7 kwietnia 2013.

Stoisko promocyjne Kalisza cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Wynikało to z różnorodności materiałów przygotowanych specjalnie na targi. Foldery dotyczące kaliskich zabytków, mapki i plany miasta, gadżety związane z miastem robiły we Wrocławiu furorę. Kaliski produkt regionalny, jakim są andruty kaliskie, cieszył podniebienia zwiedzających, jak również zaprzyjaźnionych wystawców.

Dodatkową atrakcją promującą Kalisz był kupiecki wóz rzymski, znany z jubileuszu 1850-lecia miasta, który prosto z targów udał się w kilkumiesięczną podróż i promocję do podwiedeńskiego Zamku Halbturn, gdzie od 19 kwietnia do 27 października odbywać się będzie światowa wystawa "Złoto północy - Bursztyn".

 

 

 

W tegorocznych targach udział wzięło ponad 200 wystawców z całego świata, a targi odwiedziło około 20 tyś zwiedzających, co tym samym oznacza, iż impreza ta ma charakter rozwojowy.

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki