Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu
Aktualności
2013-04-05 / Kalisz na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu
W dniach 5-7 kwietnia 2013 we wrocławskiej Hali Stulecia odbywają się V Wrocławskie Międzynarodowe Targi Turystyczne. Kalisz jako najstarsze miasto w Polsce będzie gościł na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Na odwiedząjących tegoroczne Wrocławskie Międzynarodowe Targi Turystyczne czekać będzie wiele atrakcji. Jedną z nich zapewne jest możliwość wygrania egzotycznej wycieczki na Zanzibar. W Hali Stulecia będzie można także wysłuchać Beaty Pawlikowskiej, Wojciecha Cejrowskiego, wziąć udział w konkursie fototraficznym Akademii Nikona, przyjrzeć się Carvongovi - sztuce rzeźbienia w owocach i warzywach, czy skosztować ryb ze Stawów Milickich.

Wśród prezentujących się najważniejszych miast Polski obecny jest również Kalisz, który zaprezentuje się poprzez liczne wydawnictwa, gadżety i rzymski wóz kupiecki - symbol związku miasta ze Szlakiem Bursztynowym.

Wóz ten udostępniony będzie dla odwiedzających targi na specjalne zaproszenie Wrocławskich Międzynarodowych Targów Turystycznych. Warto dodać,że wóz ten prosto z Wrocławia pojedzie do Austrii,gdzie od 19 kwietnia do 27 października w podwiedeńskim Zamku Halbturn będzie gościł na wystawie "Złoto północy - Bursztyn" ["Gold des Nordens"]. Celem ekspozycji jest odkrycie na nowo Szlaku Bursztynowego  Każdy z odwiedzających ekspozycję, na stoisku z materiałami promującymi Kalisz, otrzyma też pamiątkowy woreczek z bałtyckim bursztynem - ulubionym kruszcem Imperium Rzymskiego i krajów Orientu.

Promocja Kalisza na targach obejmie prezentację Zawodzia oraz innych zabytków i ciekawych miejsc wypoczynku i rozrywki w Kaliszu, jak np. Kaliski Park Wodny, z wieloma atrakcjami rekreacyjno- sportowymi. Promowana będzie także oferta KALISZ NA WEEKEND, która rusza już pod koniec kwietnia. Tradycyjnie już - na stoisku Kalisza będzie można również wygrać nagrody w konkursie wiedzy o najstarszym mieście w Polsce

 

zdj. za BIM, K.Ignasiak

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki