Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Spotkanie z autorem książki o Sławomirze Czerwińskim - dr. Piotrem Gołdynem
Aktualności
2013-04-02 / Spotkanie z autorem książki o Sławomirze Czerwińskim - dr. Piotrem Gołdynem
Wieczór z dr. Piotrem Gołdynem odbędzie się 9 kwietnia 2013 o godz. 17:30 w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu Prezes Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk zapraszają na wieczór z dr. Piotrem Gołdynem, autorem książki Sławomir Czerwiński (1885 - 1931) Minister oświaty, przyjaciel Kalisza.

 

Książkę można nabyć  w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej w cenie 24,00 zł.

 

Piotr Gołdyn - dr nauk humanistycznych, historyk, regionalista. Absolwent Zespołu Szkół Zawodowych im. Mikołaja Kopernika w Koninie. Studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. W roku 2002 obronił dysertację doktorską na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest członkiem zarządu Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, a także członkiem Towarzystwa Historii Edukacji. Współpracuje ze Związkiem Polaków w Rumunii. Jest autorem i redaktorem kilkunastu książek, w tym:

 Symbolika religijna i kościelna w herbach miast polskich do końca XX wieku, Warszawa 2008; Z pól do wolności. Szkic do dziejów opozycji wiejskiej na ziemi konińskiej (1980-1989), Konin 2009; Trud i chwała strażaka. Dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej w Lądku w latach 1908-2008. Tom I, Lądek 2009; Protestantyzm w Polsce na przestrzeni wieków, Poznań 2009; II wojna światowa w Wielkopolsce Wschodniej. Wybrane aspekty, Konin 2010; Religia w procesie resocjalizacji, Konin 2010; Dzieje Sompolna. Tom 1. Wiek XX, Sompolno 2011; Diamentowa książnica. Sześćdziesiąt lat Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie, Konin 2012 oraz ponad dwustu artykułów naukowych, popularnonaukowych i popularnych.

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki