Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wystawa malarska Anny Garczarek „Nokturn kaliski" jeszcze tylko przez dwa dni w CIT
Aktualności
2013-03-26 / Wystawa malarska Anny Garczarek „Nokturn kaliski" jeszcze tylko przez dwa dni w CIT
Wtorek i środa to ostatnie dni,w których będzie można podziwiać wystawę prac Anny Garczarek zatytułowanej "Nokturn kaliski"

Autorka prac studiuje obecnie w Pracowni Malarstwa na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM w Poznaniu, u prof. dr. hab. Jana K. Hrycka. Ma na swoim artystycznym koncie kilka wystaw, m.in. w Gnieźnie, w Kaliszu, w Hamm.

Inspiracją do powstania prac były: fascynacja Autorki Kaliszem oraz światłem, a także chęć ukazania go w nowy, ciekawy sposób. Efektem tych działań są widoki miejskie, ukazane w kolorach negatywu fotograficznego. W związku z tym światło na obrazach staje się mrokiem, a to, co ciemne staje się przejrzyste i jasne.. Również dzięki zastosowaniu koloru negatywowego obrazy zyskują dodatkową funkcję. Każdy odbiorca posiadający aparat cyfrowy może, dzięki zastosowaniu filtra „negatyw", zobaczyć właściwe kolory miejsc przedstawionych na obrazach. Opcja ta daje możliwość indywidualnego spojrzenia na obraz, jeszcze głębiej i intymniej. Poprzez nietypową paletę barwną płótna prezentują zupełnie nowe formy, kreując rzeczywistość w niekonwencjonalny sposób.

Serdeczenie zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki