Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Miasto Kalisz na Targach Turystycznych w Toruniu
Aktualności
2013-03-19 / Miasto Kalisz na Targach Turystycznych w Toruniu
Po raz drugi najstarsze miasto w Polsce promowało swoje walory turystyczne w mieście Mikołaja Kopernika.

Bogata oferta biur podróży, miejsc rodzinnego wypoczynku, obozów i kolonii oraz regionalne przysmaki - to część z atrakcji, jakie czekały na odwiedzających Targi Turystyczne „Wypoczynek" 2013.Impreza odbyła się 16-17 marca 2013 roku w godz. 10.00-17.00, w Centrum Targowym „Park" przy Szosie Bydgoskiej. Targom towarzyszył Toruński Festiwal Smaków. Atrakcje te przyciągnęły w ciągu dwóch dni ponad 15 tys zwiedzających.

Kalisz promował się przede wszystkim poprzez Produkt Turystyczny „Kalisz na weekend" - Kaliski Gród Piastów na Zawodziu, rejsy Łodzią św. Wojciecha "Calisia" po Prośnie, kursy zabytkowym Autobusem SAN H100B oraz przejażdżki zabytkową dorożką „Victoria". Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się informacje dotyczące kaliskich zabytków z czasów piastowskich,a także te, które dotyczyły okolic najstarszego miasta w Polsce m.in. Gołuchowa, Lewkowa, czy Opatówka . Dodatkową atrakcją była możliwość skosztowania kaliskiego przysmaku regionalnego-andrutów, co bardzo dobrze komponowało się z imprezą towarzyszącą targom - mianowicie Toruńskim Festiwalem Smaków.

Ponieważ podczas Targów odbywa się również Toruński Festiwal Smaków zaprosiliśmy wystawców na Kaliski Festiwal Smaków, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca br. w Parku Miejskim.

Zeszłoroczne Targi w Toruniu przyniosły efekty, ponieważ wielu odwiedzających tegoroczne stoisko Kalisza opowiadało, iż w ciągu ostatniego roku przynajmniej raz zawitali do Kalisza.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki