Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » wernisaż wystawy "Irish Defence Forces - armia szmaragdowej wypy"
Aktualności
2013-03-08 / wernisaż wystawy "Irish Defence Forces - armia szmaragdowej wypy"
Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej i Fundacja Kultury Irlandzkiej organizują wspólnie wyjątkową wystawę, której wernisaż odbędzie się 13 marca 2013 w Kaliszu.

„Irish Defence Forces - armia szmaragdowej wyspy" to wystawa ukazująca historię i współczesność Irish Defence Forces czyli Sił Obronnych Irlandii.

Republika Irlandii jest państwem neutralnym, a jej zawodowa armia niewielka, ale dostosowana doskonale to pełnionych przez siebie obowiązków, wspierając często służby cywilne w przypadku akcji ratunkowych.

Od 1958 roku Irish Defence Forces aktywnie bierze udział w misjach pokojowych organizowanych przez ONZ. Obecnie jedną z najważniejszych misji, na którą wysłane zostały siły irlandzkie jest misja pokojowa w Libanie.

Wystawa ma za zadanie pokazać historyczne początki Defence Forces, kolejne etapy rozwoju, podział organizacji, przybliżyć cele lotnictwa, floty i armii lądowej.

Wśród eksponatów obejrzeć będzie można elementy umundurowania oraz pełne mundury, odznaczenia, medale, książki, zdjęcia.

Tłem wystawy będzie muzyka Irish Defence Forces a także filmy instruktarzowe i dokumentacyjne irlandzkiej armii.

Wystawa „Irish Defence Forces - armia szmaragdowej wyspy" otwarta będzie dla zwiedzających w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w dniach od 13 marca do 31 maja 2013.

Wystawa jest częścią programu „Dni św. Patryka 2013" organizowanego od 2003 roku przez Fundacje Kultury Irlandzkiej

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki