Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Pierwsze w tym roku spotkanie poetyckie w AnaBell
Aktualności
2013-03-06 / Pierwsze w tym roku spotkanie poetyckie w AnaBell
Łyżka Mleka zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie poetyckie do kaliskiej kawiarni AnaBell (Główny Rynek 9) - w sobotę, 9 marca 2013, o godz. 18:00.

Aneta Kolańczyk porozmawia z Cezarym Sikorskim o tym, co przez 3 lata działalności Zaułka Wydawniczego Pomyłka udało się osiągnąć i jak wyglądają dalsze plany szczecińskiej oficyny. Obecni będą również autorzy Zaułka, poezję usłyszymy w ich wykonaniu, a także w interpretacji członków Łyżki Mleka. Spotkaniu będzie towarzyszyć wirtualna wystawa zaułkowych ilustracji książkowych. 

 


(...) Jestem przekonany, że Zaułek Wydawniczy „Pomyłka" swą wyjątkowość buduje nie tylko poprzez standard edytorski, lecz także lansując określoną „szkołę poezjowania". Jaką? Jest nią poezja kulturowa (w tym ekfrazowa, choć nie tylko), w której mieści się zarówno prywatny świat autorów, jak i echo czasów, w jakich żyjemy. Hmm, może to nic nowego? Owszem, jednak w tym jazgocie poetyckiej Wieży Babel, jaki nam nastał, tego typu uniwersalizm staje się cenny od nowa i stanowi memento wobec tego freestyle'u, jaki zagłusza to, co w sztuce nie powinno ustępować żadnym modom (...)

[z artykułu Leszka Żulińskiego, który ukazał się w „Kurierze Szczecińskim", 14 VI 2012]

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki