Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz na XIX Targach „Na styku kultur
Aktualności
2013-02-25 / Kalisz na XIX Targach „Na styku kultur
W dniach 22-24 lutego Miasto Kalisz wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną po raz kolejny gościli na Targach - Regiony Turystyczne „Na styku kultur

W dniach 24-26 lutego Miasto Kalisz wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną po raz kolejny gościli na Targach- Regiony Turystyczne „Na styku kultur" w Łodzi. Targi odbywały się w Hali Międzynarodowych Targów Łódzkich przy al. Politechniki 2, a odwiedziło je ok. 50.000 ludzi z różnych stron Polski.

 

Dla odwiedzających stoisko promocyjne najstarszego miasta w Polsce przygotowane zostały materiały promujące historię miasta, jego najważniejsze zabytki. Do najważniejszych należały: "Warto zobaczyć","Kalisz zaprasza",a przede wszystkim "Kalisz Piastowski".Ponadto zwiedzający otrzymać mogli mapki,ułatwiające zwiedzanie miasta, z zaznaczonymi zabytkami,różnego rodzaju gadżety kaliskie-T-shirty,breloczki,magnesy,podkładki pod kubki,długopisy. Wszystkie publikacje i pamiątki wydane zostały przez Biuro Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Ponadto promowane były nadchodzące wydarzenia wiosenno-letnie,które stanowią bardzo ciekawą możliwość rodzinnego spędzenia czasu w Kaliszu.

W szczególności promowano "Kalisz na weekend",czyli kursy zabytkowym autobusem San H100B (który od ubiegłego roku regularnie jeździ po kaliskich ulicach),rejsy Łodzią Słowiańską św. Wojciecha "Calisia", możliwość zwiedzania miasta Dorożką Kaliską. Wszystkie te mobilne atrakcje będą dostępne już od ostatniego weekendu kwietnia.

Wielu z gości odwiedzających kaliskie stoisko dzieliło się wrażeniami z ubiegłorocznego pobytu w Kaliszu,chwaląc organizację imprez,uatrakcyjnianie miasta pod kątem turystycznym. Jednogłośnie stwierdzili,iż w roku bieżącym na pewno nie zabraknie ich w Kaliszu,aby ponownie przeżyć te niepowtarzalne chwile.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także andruty kaliskie,które jako produkt regionalny,chroniony Europejskim Oznaczeniem Geograficznym są najbardziej znanym,kulinarnym elementem promocji Kalisza.

Wszystko to sprawiło,że stoisko promocyjne Miasta Kalisza odwiedziło bardzo dużo osób zainteresowanych historią miasta, jak również atrakcjami przygotowywanymi na nadchodzące miesiące.

 

 

Dodatkową atrakcją było zdjęcie w sepii kaliskiego Ratusza, z napisem:"Kalisz-najstarsze miasto w Polsce". Chętni mogli się sfotografować na tle Magistratu i od razu wykonane zdjęcie otrzymać na własność.Możliwość zrobienia sobie tego niecodziennego zdjęcia cieszyła się bardzo wielkim zainteresowaniem zwiedzających.

 

 

 

Kaliskie stoisko odwiedzili także pruski żołnierz, kozak doński oraz Barbara Niechcicowa, którzy promowali walory turystyczne Powiatu Kaliskiego.

 

 

Fot. CIT, M.Kraszkiewicz

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki