Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz i Wielkopolska na targach
Aktualności
2013-02-05 / Kalisz i Wielkopolska na targach
Prawie półtora tysiąca wystawców i sto tysięcy zwiedzających to bilans tegorocznych Międzynarodowych Targów Turystycznych VACANTIEBEURS w Utrechcie, na których i Kalisz zaznaczył swoją obecność.

Targi odbyły się w dniach od 8 do 13 stycznia. Na targach pojawiły się tylko dwa polskie regiony: Wielkopolska i Śląsk oraz biuro podróży Simonse Tours. Organizatorem stoiska promocyjnego Wielkopolski była Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Przedstawiciele WOT prezentowali ofertę produktów turystycznych regionu: turystyki aktywnej, kulturowej, kolejowej, szlaków na obszarach chronionych, szlaków rowerowych oraz największych atrakcji Wielkopolski. Partnerami Wielkopolski podczas Vakantiebeurs 2013 byli: Miasto Kalisz, Powiat Gnieźnieński, Centrum Konferencji i Wypoczynku Olandia w Prusimiu, Pałac w Baborówku oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Agroturystyczne.

Tegoroczne Targi Vakantiebeurs 2013 w Utrechcie w Holandii (8-13 stycznia 2013) zgromadziły ponad 1.400 wystawców z całego świata, a liczba odwiedzających  wedle pierwszych szacunkowych obliczeń, to ponad 100 tys. zwiedzających. Znaczną ich część stanowili turyści planujący długą podróż camperem lub samochodem po Europie Środkowo-Wschodniej.

Holenderscy turyści oczekiwał  informacji takich jak m.in. miejsca noclegowe, campingi o wysokim europejskim standardzie oraz miejsca dotyczące tematyki kulturowej związanej z początkami Państwa Polskiego.
Poszukiwali oni propozycji łączących aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem urokliwych miast, np. Poznania, Leszna i okolic lub Kalisza i Gniezna. Interesował ich również kalendarz najciekawszych imprez kulturalnych w regionie, a planowane wyjazdy z reguły nie były pierwszymi – bardzo duża część zwiedzających deklarowała ponowne odpowiedzenie regionu. Cele przyjazdów dotyczyły wypoczynku wakacyjnego połączonego ze zwiedzaniem, odwiedzin rodziny i znajomych oraz chęci odkrywania nowych miejsc w Polsce (po wcześniejszym odwiedzeniu miejsc takich jak Gdańsk, Kraków i Wrocław).                        

P1080579.JPG 

P1080580.JPG 

Wystrój stoiska stanowiły zdjęcia promujące turystykę aktywną – rowerową oraz zdjęcie Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

P1130664.JPG 

Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się foldery na temat campingów (dostępne w holenderskiej, a także angielskiej w wersji językowej), szlaków turystycznych na obszarach przyrody chronionej, Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych oraz dróg wodnych i szlaków konnych. Uwagę zwiedzających zwracały również foldery na temat Kuchni Wielkopolskiej, Mapa atrakcji kulturowych oraz Zabytkowy i Rozrywkowy Poznań. Jako źródło informacji o bazie noclegowej służył folder Turystyka Biznesowa, Agroturystyka w Wielkopolsce oraz foldery obiektów noclegowych.

P1090594.JPG 

P1090598.JPG 

Głównymi obszarami zainteresowań Holendrów planującymi przyjazd do Polski jest turystyka kulturowa – zwiedzanie miast i miasteczek oraz ich największych atrakcji, a w związku z tym niedroga, dobra i dobrze zlokalizowana baza noclegowa.

 P1090606.JPG 

P1090612.JPG 

Opr. A. Tomaszewska, zdjęcia WOT

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki