Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuFoursquare - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wernisaż wystawy malarskiej Anny Garczarek zatytułowanej „Nokturn kaliski
Aktualności
2013-01-11 / Wernisaż wystawy malarskiej Anny Garczarek zatytułowanej „Nokturn kaliski
Dnia 10 stycznia br. o godz: 16:00 w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej w Kaliszu nastąpiło otwarcie wystawy malarskiej Anny Garczarek zatytułowanej „Nokturn kaliski
Dnia 10 stycznia br. o godz: 16:00 w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej w Kaliszu nastąpiło otwarcie wystawy malarskiej Anny Garczarek zatytułowanej „Nokturn kaliski".

To pierwsza wystawa plastyczna goszcząca w-zawsze gościnnych-murach CIT-u, a wpisująca się w znany cykl pt. „Pasje kaliszan".
Autorka prac studiuje obecnie w Pracowni Malarstwa na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM w Poznaniu, u prof. dr. hab. Jana K. Hrycka. Ma na swoim artystycznym koncie kilka wystaw, m.in. w Gnieźnie, w Kaliszu, w Hamm.

Inspiracją do powstania prac były: fascynacja Autorki Kaliszem oraz światłem, a także chęć ukazania go w nowy, ciekawy sposób. Efektem tych działań są widoki miejskie, ukazane w kolorach negatywu fotograficznego. W związku z tym światło na obrazach staje się mrokiem, a to, co ciemne staje się przejrzyste i jasne.. Również dzięki zastosowaniu koloru negatywowego obrazy zyskują dodatkową funkcję. Każdy odbiorca posiadający aparat cyfrowy może, dzięki zastosowaniu filtra „negatyw", zobaczyć właściwe kolory miejsc przedstawionych na obrazach. Opcja ta daje możliwość indywidualnego spojrzenia na obraz, jeszcze głębiej i intymniej. Poprzez nietypową paletę barwną płótna prezentują zupełnie nowe formy, kreując rzeczywistość w niekonwencjonalny sposób.

Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających Centrum Informacji Turystycznej. Szczególnie widoczne było to podczas wernisażu, na który przyszło mnóstwo zaproszonych gości, m.in. prof. dr. hab. Jan K. Hrycek, ludzie kultury i sztuki, wiele studentek i wielu studentów.

Wystawę można oglądać przez dwa miesiące w godzinach pracy Centrum Informacji Turystycznej (pn-pt: 9:00-17:00, sb- 10:00-14:00).

Serdecznie zapraszamy.

Obraz w rzeczywistości      

     

Obraz w negatywie

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki