Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Aktualności
2013-01-08 / 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
21. Finał już w najbliższą niedzielę 13 stycznia w Hali Kalisz Arena. Gwiazdą kaliskiego finału będzie Patrycja Markowska.
Od samego rana na ulicach naszego miasta pojawi się ponad sześciuset wolontariuszy. Kwestujący będą zbierać pieniądze na ratowanie życia dzieci oraz - po raz pierwszy w tym roku - na zapewnienie godnej opieki medycznej osobom starszym. Każdy wolontariusz musi posiadać przy sobie wydany przez sztab identyfikator.

Zwieńczeniem kaliskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie wielki koncert w Hali Arena. Impreza zacznie się już o godzinie 15:00. Na scenie pojawią się zespoły Zbrodnia Ikara, The Flash, Re-Bell, wokaliści ze Studia Piano Song oraz laureatka zeszłorocznej edycji Festiwalu Bergera, Zuza Nagiel. Równolegle, w holu głównym będą odbywały się także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. O 20:00 tradycyjne Światełko do Nieba, czyli fantastyczny pokaz fajerwerków. Tuż po nim koncert gwiazdy wieczoru - Patrycji Markowskiej.


Podczas imprezy w hali Kalisz Arena odbywać się będą licytacje. Na aukcji znajdą chociażby gigantyczny wafel Grzesiek, pokaz pirotechniczny, dzień w Policji i Straży Pożarnej, medal kaliskich siatkarek i wiele innych ciekawych przedmiotów. Podobnie jak w ubiegłym roku, wylicytować będzie można także dzień rządzenia Kaliszem.

www.osir.kalisz.pl

www.kalisz.pl

Ale kaliskich finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko hala Arena. O 15:00 w hali OSiR przy ulicy Łódzkiej rozpocznie się mecz II ligi siatkówki mężczyzn pomiędzy MKS-em Kalisz i GTPS Gorzów Wielkopolski. Sportowym emocjom będzie towarzyszyć wielkoorkiestrowa oprawa. W dzień finału na ulicach miasta pojawi się zabytkowy autobus San H-100B, by wożąc kaliszan i turystów zagrać wspólnie z Orkiestrą. Od czwartku do soboty z Jurkiem Owsiakiem gra też Pub Beka. Każdego wieczora odbędą się tam koncerty i zabawy, podczas których zbierane będą pieniądze.

W zeszłym roku Kalisz ugrał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 215 243, 21 złotych. W niedzielę spróbujemy pobić ten rekord.

 

Za BIM

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki