Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » "Szalone nożyczki" po raz 200 w Kaliszu
Aktualności
2013-01-08 / "Szalone nożyczki" po raz 200 w Kaliszu
W styczniu na scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego odbędzie się 200 przedstawienie "Szalonych nożyczek".
 „Szalone nożyczki" to jedna z najpopularniejszych komedii kryminalnych ostatniego dwudziestolecia - w 1997 wpisano ją do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę na scenach amerykańskich. Od jej amerykańskiej premiery 29 stycznia 1980 roku w Charley Playhouse w Bostonie grana jest bez przerwy. W Bostonie obejrzało ją już ponad 1,6 mln widzów, a na całym świecie publiczność Szalonych nożyczek przekroczyła już 8 mln. W Polsce po raz pierwszy wystawiono tę sztukę w Teatrze Powszechnym w Łodzi w 1999 roku. Atrakcyjność Szalonych nożyczek polega na tym, że realizatorzy i wykonawcy zawsze sytuują akcję sztuki „tu" i „teraz", aby widzowie mogli rozpoznawać w przedstawieniu specyfikę swojego miasta. Czytelność uwarunkowań lokalnych jest ważna dlatego, że publiczność staje się współwykonawcą spektaklu i ma swój udział w rozwiązywaniu kryminalnej zagadki. Ten interaktywny teatr dzięki zaangażowaniu widzów każdego wieczoru ma inny przebieg, dlatego warto obejrzeć Szalone nożyczki kilka razy.

Zapraszamy więc kaliską publiczność, by obserwowała zmiany, jakie pojawiają się w Szalonych nożyczkach by sama uczestniczyła w kształtowaniu przebiegu przedstawienia.

Dwusetna odsłona „Szalonych nożyczek" w Kaliszu odbędzie się 10 stycznia na Dużej Scenie o godzinie 19:00

Za www.teatr.kalisz.pl

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki