Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Orkiestra "Titanic" i spektakl "Napis" tylko za 10 złotych!
Aktualności
2013-01-03 / Orkiestra "Titanic" i spektakl "Napis" tylko za 10 złotych!
Kaliski Teatr zaprasza do skorzystania z noworocznej promocji i obejrzenia dwóch spektakli: Orkiestra "Titanic" i Napis. W pierwszy weekend stycznia za bilety zapłacimy tylko 10 złotych!

Oba spektakle zasługują na uwagę. Orkiestra "Titanic" w reżyserii Rudolfa Zioło to przedstawienie wysoko ocenione przez jury 52.  Kaliskich Spotkań Teatralnych - nagrodę aktorską za rolę Ljubki otrzymała Izabela Piątkowska. Z kolei Napis w reżyserii Norberta Rakowskiego to zgrabnie i lekko, choć ostrym piórem naszkicowany portret społeczeństwa. Podczas spektaklu będzie bawił się każdy, komu podobała się "Rzeź" Romana Polańskiego. 
Oba przedstawienia dały kaliskim aktorom możliwość zbudowania postaci "z krwi i kości". Oba trzeba koniecznie zobaczyć. Polecamy!

tk_16.jpg


4-5-6 stycznia, Duża Scena, godz. 19.00 Orkiestra "Titanic", cena biletów 10 złotych
Christo Bojczew 
Orkiestra Titanic
Rudolf Zioło, reżyser przedstawień, które cieszą się dużym powodzeniem wśród kaliskiej publiczności - m.in. Plaży Asmussena, The New Electric Ballroom Walsha, a ostatnio Mojego Nestroya Turriniego - wraz z aktorami Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego przygotował kolejne przedstawienie - Orkiestrę „Titanic"  Christo Bojczewa. W sztuce bułgarskiego dramatopisarza czworo życiowych nieudaczników, egzystujących na opuszczonej stacji kolejowej, myśli tylko o wyrwaniu się z tego miejsca. Doko, Prodan, Meto i Ljubka nie są jednak zdolni do żadnego racjonalnego działania, a ich wszystkie plany rozpływają się w pijackich rojeniach. Nagle, za sprawą tajemniczego przybysza,  przenoszą się w rzeczywistość magiczną, w której ożywają marzenia i niespełnione pragnienia.
Przekład
Hanna Karpińska
Reżyseria
Rudolf Zioło
Scenografia
Robert Rumas
Muzyka
Bolesław Rawski
Projekt plakatu
Maciej Chodziński i Robert Rumas
Autor zdjęć 
Agnieszka Kot
Autor zdjęć z próby
Piotr St. Walendowski
Asystent reżysera 
Izabela Piątkowska
Inspicjent 
Nikola Brojerska
Obsada
Izabela Piątkowska
Zbigniew Antoniewicz
Szymon Mysłakowski
Marcin Trzęsowski
Lech Wierzbowski
Premiera
Styczeń 2012
Czas trwania spektaklu
120 min

tk_napis1563.jpg 

5-6 stycznia, Scena Kameralna, godz. 17.00 "Napis", cena biletów 10 złotych

Gerald Sibleyras Napis L'Inscription 
Sztuka Napis miała swoją polską prapremierę w 2005 roku w Teatrze Współczesnym w Szczecinie i od tej pory wystawiana była na naszych scenach już siedem razy. Jej akcja rozgrywa się współcześnie w mieszczańskim środowisku Paryża, w mieszkaniach trzech sąsiadujących ze sobą małżeństw. Pozornie błaha sprawa, brzydki napis w windzie i próba wyjaśnienia przez jednego z bohaterów przyczyn jego pojawienia się, prowadzą do kryzysu. Sytuacja ta ujawnia powierzchowność i płytkość kontaktów międzyludzkich ledwie maskowanych konwenansami towarzyskimi, polityczną poprawnością i głoszeniem zasad nowoczesnego życia. Doskonałe dialogi, napisane w stylu lekkiej, dobrze skrojonej sztuki , odsłaniają w istocie przesądy, obsesje i głupotę broniących swego stylu życia mieszczan.  Gerald Sibleyras, bezlitosny krytyk współczesnego społeczeństwa, pokazuje jak przy pomocy języka fałszujemy rzeczywistość i ostrzega przed niebezpieczeństwem utraty niezależności wobec unifikujących postaw i zachowań narzucanych nam przez innych.
Napis wyreżyserował Norbert Rakowski, który w Kaliszu wystawił już w 2003 roku Sztukę Yasminy Rezy, a w 2004 Sinobrodego - nadzieję kobiet Dei Loher.
Przekład
Barbara Grzegorzewska
Reżyseria i opracowanie muzyczne
Norbert Rakowski
Scenografia i kostiumy
Wojciech Stefaniak
Projekt plakatu 
Wojciech Stefaniak i Tomasz Wolff
Autor zdjęć 
Joanna Wlaźlak
Autor zdjęć z próby
Piotr St. Walendowski
Realizacja trailera
Norbert Rakowski
Asystent reżysera 
Michał Wierzbicki
Inspicjent 
Agnieszka Kasprzak
Obsada
Aleksandra Domańska / Zofia Zoń
Agnieszka Dzięcielska
Bożena Remelska
Maciej Grzybowski
Michał Wierzbicki
Maciej Więckowski
Premiera
Grudzień 2011
Czas trwania spektaklu
75 min
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki