Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Widowisko operowe
Aktualności
2012-11-19 / Widowisko operowe
Na biograficzne widowisko operowe "Małgorzata" z udziałem 48 chórzystów i 22-osobowej orkiestry zaprasza Muzyczny Teatr Futryna. W teatrze działają młode osoby z całej Polski, m.in. z: Warszawy, Kalisza, Wrocławia, Białegostoku, Poznania, Konina, Łasku.

W Kaliszu spektakl odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 listopada o godz. 16.30 i 18.30 w Auli UAM im. prof Jerzego Rubińskiego. Wstęp wolny.

Bohaterką widowiska „Małgorzata" jest Małgorzata Banaś - nazaretanka z Nowogródka. Spektakl jest okazją do przekazania historii narodowej (okres II wojny światowej), przybliżenia dziedzictwa kulturowego oraz do szerzenia piękna polskich tradycji. Muzykę do całości spektaklu napisał Piotr Kotas (Rybnik). Libretto, scenariusz i reżyseria: s. Antonia Anna Mierzejewska CSFN (Warszawa). W roli głównej wystąpi znana kaliszanom s. Karen Katarzyna Trafankowska CSFN, która zajęła się również przygotowaniem wokalnym zespołu.

Obok  s. Karen Trafankowskiej, odtwórczyni roli tytułowej, zobaczymy młodych kaliszan: Samuela Jędrzejewskiego, Dominikę Stefańską,  Mariusza Wypycha, Agnieszkę Urbańską, Marię Urbańską, Oskara Grabowskiego, Gabrielę Łuczak Wodiczko, Tomasza Kołatę, Agnieszkę Szczepaniak, Piotra Pogorzelca, a także Agnieszkę Cebulę, Małgorzatę Marzęcką, s. Kazimierę Wanat CSFN, s. Nikolę Szczygielską CSFN. Z orkiestrą zagra Anna Zimniak, Magdalena Łączek, Michalina Nierdoszlańska i s. Fides Kalka CSFN. 

1__3_r.jpg

Całością dyryguje Maria Górska (Poznań). Przy spektaklu pomagają: Beata Staniek (Warszawa) - choreografia klasyczna, Anna Majewska (Białystok) - choreografia grupowa i ustawienia sceniczne, Elżbieta Godzińska i Patrycja Mizera- Pęczek - choreografia ludowa.  

1__1_f.JPG

1__5_.JPG

Futryna jest grupą artystyczną prowadzoną przez Siostry Nazaretanki. Zespół zajmuje się działalnością społeczną, duszpasterską, misyjną i ewangelizacyjną. Teatr Futryna jest odpowiednim miejscem dla każdego młodego człowieka utalentowanego muzycznie, który pragnie rozwijać siebie i swój warsztat artystyczny.

Nazwa teatru nie jest przypadkowa. FUTRYNA - to miejsce w którym styka się to, co wewnętrzne i zewnętrzne. Futryna w domu stanowi podstawę dla drzwi lub okna, a w przenośni, jest podstawą dla wyborów, dla dojrzałości. Niepowtarzalnością teatru Futryna jest fakt, iż jest to teatr w drodze. W drodze do miejsca gdzie jest próba, bo tu każdy skądinąd:
z Warszawy, Kalisza, Wrocławia, Białegostoku, Poznania, Konina, Łasku, Łukowa, Rawy Mazowieckiej, Ząbek, Krakowa, Kielc, Bydgoszczy i z wielu jeszcze innych miejsc.
W drodze do doskonałości - w pracy nad własnym warsztatem wokalnym, instrumentalnym, tanecznym. W drodze do innych - by budować ciekawe, piękne i zdrowe relacje. W drodze do siebie samego. Obecnie grupę teatralną stanowi około 70 osób w przedziale wiekowym 13 - 30 lat. W skład teatru wchodzi 22 - osobowa orkiestra oraz 48 - osobowy chór.

Tekst i zdjęcia: Muzyczny Teatr Futryna

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki