Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zwieńczy obchody 94. rocznicy Odzysk
Aktualności
2012-11-15 / Występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zwieńczy obchody 94. rocznicy Odzysk
Na barwne widowisko historyczne w hali Winiary Arena zaprszamy już w najbliższą sobotę, o godz. 17.00.

Ten, kto wybierze się na koncert z pewnością nie będzie żałował.  Na  scenie zaprezentuje się ponad stu artystów: soliści, chór i balet z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Publiczności zaprezentowane zostaną najbardziej znane i lubianych pieśni żołnierskie z różnych okresów historycznych, od tych stanowiących dzieje oręża polskiego i walk narodu o niepodległość po te współczesne. Barwne stroje, ciekawe aranżacje i popisy solistów dopełnią całości. 

Zespół swoją działalnością  od przeszło 60-ciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym - w kraju oraz poza jego granicami. W swoim repertuarze posiada ogromną liczbę koncertów, przedstawień i widowisk poczynając od programów historycznych poprzez estradowe i rozrywkowe, okolicznościowe, kameralne, aż po samodzielne koncerty.
Zespół stale poszerza swój repertuar o coraz to nowsze utwory. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop. Jednak jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm i elegancję artystów.

W Kaliszu zespół wystąpi już  w najbliższą sobotę, 17 listopada o godzinie 17.00 w Hali Kalisz Arena, a koncert zwieńczy tegoroczne obchody Święta Niepodległości. Wstęp jest bezpłatny. Na koncert zapraszają: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu oraz Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.  

Tekst: Karina Zachara, fot. archiwum BIM

zaproszenie___wojsko_2012.jpg

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki