Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » czterogwiazdkowe Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Aktualności
2012-11-13 / czterogwiazdkowe Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
8 listopada br. w Hotelu Andersia w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów dla punktów informacji turystycznej z Wielkopolski. W ramach tegorocznej certyfikacji cztery punkty uzyskały maksymalną liczbę gwiazdek - czyli 4.

Kolejne pięć jednostek IT oceniono na 3 gwiazdki. Sześć punktów uzyskało 2 gwiazdki, a jeden punkty 1 gwiazdkę. To znacznie lepsze wyniki niż w roku ubiegłym.

Podczas uroczystej gali, która 8 listopada odbyła się w Poznaniu była zwieńczeniem procesu certyfikacji punktów informacji turystycznej na lata 2013/2014. Przedstawiciele jednostek informacji turystycznej z województwa wielkopolskiego odbierali certyfikaty z rąk pani Elżbiety Wąsowicz-Zaborek - Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, pana Tomasza Wiktora - Prezesa Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej (WOT) oraz pana Jerzego Rogala - Prezesa Oddziału Poznańskiego PTTK.

Członkowie Regionalnej Komisji Certyfikacyjnej powołanej przez Prezesa Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej dokonali szczegółowej oceny punktów it z całego regionu. Przy ocenie brali pod uwagę szereg kryteriów, m.in. znajomość języków obcych oraz doświadczenie informatorów, czy lokalizację punktów.

 

Poziom obsługi turystów w wielkopolskich centrach informacji turystycznej z roku na rok wzrasta. W roku 2012 tylko jeden punkt otrzymał jedną gwiazdkę, a aż cztery jednostki it otrzymały 4 gwiazdki. Jest to wynik lepszy niż rok wcześniej. To pokazuje, że punkty skutecznie pracują nad poprawą jakości świadczonych usług. Jedną z przyczyn takiej tendencji jest doposażanie jednostek w nowoczesny sprzęt np. infokioski oraz coraz powszechniejszy dostęp do internetu. Zaangażowanie władz samorządowych do podnoszenia kwalifikacji i poziomu znajomości języków obcych przez informatorów również przyczynia się do coraz lepszych wyników osiąganych w procesie certyfikacji. Pozytywnie należy ocenić zgłoszenie do certyfikacji nowo powstałych centrów z Turku, Jarocina oraz Piły.

Ogólnopolski proces certyfikacji łącznie z Minimalnymi kryteriami certyfikacyjnymi został opracowany przez Polską Organizację Turystyczną w ramach narodowego Systemu Informacji Turystycznej. Skutkować to ma powstaniem krajowej sieci standaryzowanych centrów informacji turystycznej. Certyfikacja przeprowadzana jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie zgłoszeń nadsyłanych do właściwej regionalnej organizacji turystycznej. Zgodnie z regulaminem można uzyskać od jednej do maksymalnie czterech gwiazdek.

Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu doceniono przede wszystkim za inicjatywy, samodzielnie organizowane imprezy oraz za niekonwencjonalne pomysły na promocję turystyki.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki