Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » "Zabytkowe cmentarze przy Rogatce w Kaliszu" do nabycia w CIT
Aktualności
2012-11-13 / "Zabytkowe cmentarze przy Rogatce w Kaliszu" do nabycia w CIT
Informujemy,iż istnieje możliwość zakupu najnowszej książki autorstwa Stanisława Małyszki

"Zabytkowe cmentarze przy Rogatce w Kaliszu" autorstwa Stanisława Małyszki to pozycja oczekiwana przez wszystkich miłośników historii i zabytków miasta. Pierwsza edycja ukazała się w roku 2003,ta z roku 2012 jest wznowieniem. Wiele informacji pozostało tych samych,co w poprzedniej wersji,wiele jednak zostało napisanych od nowa.Przybyło nagrobków zasłużonych kaliszan,epitafiów i tablic pamiątkowych,stąd intencja autora,aby tekst nieco przeredagować.

Publikacja przedstawia dzieje trzech zabytkowych kaliskich nekropolii: Cmentarza Miejskiego (Katolickiego),Prawosławnego i Ewangelicko-Augsburskiego,zlokalizowanych na kaliskiej Rogatce, na tzw.Wzgórzu Trzech Cmentarzy. Wczytując się w historię miejsc, w historię pochowanych tam ludzi, w historię architektury sepulkralnej,można jednocześnie traktować książkę jak przewodnik. Prowadzi bowiem czytelnika między poszczególnymi kwaterami nagrobnymi,ułatwiając punkt odniesienia.

Zachęcamy zatem do zapoznania się z lekturą.

Książka jest do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej przy ul.Zamkowej w cenie 47 PLN.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki